وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 9 ارديبهشت 1398 ساعت 08:15   |   کد مطلب: 36071
خواندن این مطلب چند دقیقه بیشتر از وقتتان را نمیگیرد اما حاوی عبرتهای مهمی است.

 بخوانید و به دیگران ارسال کنید

وقتی امام علی ع سر نماز شهید شد عده ای در سوریه گفتند مگر علی نماز میخواند که سر نماز شهید شد.معاویه چنان تبلیغاتی کرده بود که بعضی از سربلزهاش فکر میکردند امام علی ع نماز نمیخواند.
الان که تاریخ میخوانیم به جهل آن سربازان معاویه تعجب میکنیم اما بدانیم الان به واسطه فضای مجازی جنگ روانی و دروغ شدیدتر از گذشته است.
مطلب بعدی را بخوانید تا متوجه این امر در این زمانه شوید

پرده اول:
وقتی سیل آمد عده ای سوء استفاده کردند و گفتند چرا ما به سوریه و عراق کمک میکنیم پس چرا الان اونها به ما کمک نمیکنند.
پرده دوم:
نیروی بسیج مردمی عراق(حشدالشعبی)برای کمک به سیل زده ها وارد ایران شدند.
پرده سوم:
این کار برای کسانی که نمی خواهند بین ایران و همسایگانش اتحاد باشد گران آمد و شروع کردند ایراد گرفتن که عراقی ها برای چی اومدن به کمکچ سیل زده ها...در این راه از هر تهمت و دروغ و فیلم ساختگی کوتاهی نکردن.
پرده چهارم:
روحانیون و بسیجی ها برای کمک به سیل زده به سمت مناطق سیل زده حرکت کردند به طوری که باعث محبوبیت این قشر در بین مردم شد واین برای عده ای قابل تحمل نبود.
پرده پنجم:
در راستای تخریب حشدالشعبی و چهره روحانیت شروع کردند به جنگ روانی از جمله این که یک اکانت ساختگی به اسم یک روحانی که وجود خارجی نداره ایجاد کردند و عکس یک روحانی سید را هم تو پروفایل قرار دادند (که او اصلا تو توییتر حساب نداشت)و از قول همین روحانی ساختگی نوشتند زنها صیغه حشدالشعبی شوند.
پرده ششم:بعضی از بازیگران بدون توجه به دروغ بودن این حرف آن را منتشر کردند و برخی جوانها بدون تفکر و بررسی دروغ یا راست بودن آن حرف غیرتی شدند.
پرده آخر:یکی از اراذل همدان از این دروغ تحریک شده و برای تلافی یک روحانی را در همدان شهید کرد.چند ساعت بعد خود او در درگیری با نیروی انتظامی کشته شد.
در این میان به خاطر یک دروغ چند خانواده داغدار و چند بچه یتیم و زنی بیوه شدند و جان دونفر از دست رفت.
 و دشمنان ملت از این که توانستند مردم را به جان هم بندازن خوشحال.

حدیث زیر قابل توجه افرادی که تو فضای مجازی کورکورانه هر مطلبی را منتشر میکنند مخصوصا دروغهایی که باعث ایجاد تنفر نسبت به بعضی افراد ساخته میشود.

محمد بن مسلم گويد: شنيدم امام باقر عليه السلام مي فرمود: بنده خدا روز قيامت محشور می شود (با اين كه در دنيا) دستش به خونى آلوده نشده (و خونى نريخته) به اندازه يك حجامت يا بيشتر خون به او می دهند و می گويند: اين سهم تو از خون فلان كس است؟.

عرض مي كند: پروردگارا! تو خود مي دانى وقتی جان مرا گرفتى خون كسى را نريخته بودم

خداوند فرمايد: آرى! تو از فلانى، روايتى چنين و چنان شنيدى و به ضرر او بازگو كردى، پس آن خبر زبان به زبان به فلان جبّار (ستمكار) رسيد و بدان روايت او را كشت و اين بهرۀ تو از خون اوست.

الكافي، ج2، ص: 371-370
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما