وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 20 شهريور 1397 ساعت 09:51   |   کد مطلب: 33325

به گزارش نافع، دور پنجم شورای شهر همدان سال گذشته پس از کش‌و‌قوس‌ها و مسائل بسیار، سرانجام تأیید و آغاز به کار کرد و اکنون پس از گذشت بیش از یک سال از فعالیت آن، دوره یک‌ ساله ریاست ابراهیم مولوی نیز به پایان رسیده است؛ انتخاب ابراهیم مولوی به عنوان رئیس دور اول شورای پنجم، در حالی بود که در دور چهارم شورا برخی اعضا به عدم حضور مستمر مولوی در جلسات کمیسیون‌ها و صحن‌های شورا انتقاد داشتند.

انتخاب مولوی در حالی رقم خورد که اعضای جدید و جوانی به منظور خدمت به شهر و شهروندان پا به شورای شهر گذاشتند و شاید بتوان یکی از دلایل این انتخاب را همین مورد دانست؛ به هر ترتیب یک سال از ریاست مولوی گذشته و اعضای جدید شورای شهر نیز تجاربی کسب کرده‌اند که می‌تواند در انتخاب‌های دقیق‌تر و به دور از نگاه‌های سیاسی آنها موثر باشد.

شاید یکی از بدترین عملکردهای شورای دور پنجم را تعلیل در انتخاب شهردار و بلاتکلیف گذاشتن شهر دانست که برخی اعضای شورا این موضوع را به دلیل تأیید دیرهنگام شورای پنجم و تأخیر در آغاز به کار شورا عنوان می‌کردند که البته این امر توجیه مناسبی نبود چراکه شورای پنجم زمان کافی برای انتخاب شهردار داشت اما با فرصت‌سوزی و مطرح کردن گزینه‌های غیربومی، این زمان طلایی را از دست داد.

برای قضاوت در خصوص عملکرد شورای پنجم و سطح رضایت‌مندی از اقدامات صورت گرفته نیز باید این مهم را از مردم جویا شد که البته مردم برخی مناطق شهر به ویژه مناطق توانمندسازی و کم‌برخوردار انتظار انجام اقدامات بهتر و موثرتری را از سوی شورا در این مناطق داشتند.

اینک با پایان یافتن دوره ریاست مولوی، باید انتخابات دیرهنگام هیأت رئیسه شورا برای دوره یک ساله دوم برگزار شود که این مهم روز شنبه 24 شهریورماه انجام خواهد شد.

گفتنی است به دلیل عدم رضایت برخی از اعضای شورا از عملکرد مولوی، بی‌طرفی لیست امید نسبت به مولوی و بی‌اعتمادی اعضای اصولگرای شورا با توجه به مسائل پیش آمده در انتخاب ریاست دور اول و نقطه تاریک همکاری او در همکاری با اصولگراها، زمزمه‌هایی از رایزنی برای انتخاب یکی دیگر از اعضای شورا به عنوان ریاست این دوره به گوش رسیده است که صحت و یا عدم صحت این موضوع پس از برگزاری انتخابات و اعلام نتیجه، مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما