آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 25 فروردين 1397 ساعت 00:28   |   کد مطلب: 32358
تکرار شد سالروز بعثتی که به حلاوت جان، بشر را دگرگون کرد و در مسیر تعالی قرار داد و بارور شد دوباره غنچه های گل محمدی در عصر یخبندان آهن و دود.

به گزارش نافع،بیش از چهارده قرن از آن روز گذشت که ندای قولو لااله الا الله تفلحوا در شهر مکه طنین انداز شد و رحمه للعالمین به رسالت پیامبری مبعوث گشت.

 

یک هزار و چهارصد سال از آن روز نورانی و زیبا گذشت که پیغام آور عشق، مقابله با سیاهی و تباهی و جاهلیت را آغاز کرد تا بشر را از ظلمت نجات داده و به صبح منور و روشن آگاهی، عشق و صلح پیوند بزند.

 

محمد(ص) مبعوث شد به "مکارم اخلاق" تا جهانی را از ظلم دیوان و ددان درون آدمی رهایی بخشد و پیوندهای انسانی را عمیق تر کند و جامعه ای در ابعاد انسانیت بسازد.

 

نه سودای پادشاهی در سر داشت و نه برای تلاش بیست و سه ساله خود منتظر اخذ پاداش از انسان های زمان بود، او تنها مبشراٌ و نذیراٌ بود برای هدف و غایت انسانی.

 

عشق به نجات امت بود که پیامبر ما را سالها در سایه سختی ها و مصائب فراوان استوار نگاهداشت تا جوانه های رویش از دل آگاهی بیرون بزند و سنگ های سخت خودپرستی و کبر و غرور که موانع تعالی روح بشرند درهم شکند.

 

ما نبودیم و هرگز رخش به تماشا ننشستیم اما عظمت روح این رسالت، راه دور و دراز زمان را از یک هزار و چهارصد سال پیش از این طی کرد و به ما رسید تا درک کنیم نفس تذکره "انی بعثت فی مکارم الاخلاق" او را.

 

نبودیم اما در خاطر او جا داشتیم آن روزها که به هر بهانه به دنبال راه شفاعت امت بود، مهر به ما ارزانی کرد با این نگاه و این منش.

 

اهل بیت و خاندانش، سالهای سال ایستادند در تندباد حوادث روزگار که وزیده بودند تا ریشه ایمان و اعتقاد گلهای محمدی را از ریشه برکنند و بیمه کنند سایه سار درخت نونهال اسلام را بر سر مسلمین.

سالها گذشت، عمرها بسر آمد، رهروان آمدند و رفتند و تمّارها بر دار شدند، عمّارها بیابان گرد شدند، حججی ها بر حجله عشق رنگین جان شدند اما درخت ایمان و اسلام ریشه هایی به عمق جغرافیای هستی و به طول چهارده قرن در جان بشریت گستراند.

 

اگرچه ابوسفیان های هر زمان و صاحبان زور و زر در طول قرن ها تلاش کرده اند اسلام را دین خشونت جلوه داده و انسانیت را دور از این دین و مرام و مسلک بدانند اما گستره مهر و عطوفت رحمه للعالمین هنوز بر نوای دلها و جانها طنین انداز است.

 

تکرار شد سالروز بعثتی که به حلاوت جان، بشر را دگرگون کرد و در مسیر تعالی قرار داد و بارور شد دوباره غنچه های گل محمدی در عصر یخبندان آهن و دود.

 

شکفتن دوباره ندای "قولو لااله الا الله" فرخنده باد بر جان های مشتاق و دلهای خسته.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت