آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 28 اسفند 1396 ساعت 09:44   |   کد مطلب: 32045
تنها کمتر از سه روز روز دیگر تا آغاز سال جدید باقی نمانده است و شاید این روزها علاوه بر خرید مایحتاج سفره هفت سین، آجیل و شیرینی هم یکی از ملزومات عید نوروز ایرانی ها است اما به راستی قیمت آجیل شب عید چقدر تمام می شود؟

به گزارش نافع،تنها کمتر از سه روز روز دیگر تا آغاز سال جدید  باقی نمانده است و شاید این روزها علاوه بر خرید مایحتاج سفره هفت سین، آجیل و شیرینی هم یکی از ملزومات عید نوروز ایرانی ها است و اما با اندکی گذری در بازار می توانیم قیمت آجیل را که داغ داغ است مشاهده کنیم.

 

هر ساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال قیمت های آجیل و خشکبار نیز بین 15 تا 25 درصد افزایش پیدا می کند تا جایی که این روزها شاهد هستیم قیمت هر کیلو پسته فندقی، پسته احمد آقایی، پسته کله قوچی، به ترتیب 50 هزار تومان، 50 هزار تومان و80 هزار تومان است.

 

همچنین قیمت هر کیلو فندق ایرانی درجه و نیز بادام هندی درجه 80 هزار تومان مشاهده شده است، بادام ایرانی درجه یک هم 70 هزار تومانی آب می خورد، دیده شده که قیمت هر کیلو تخم کدوی ایرانی 26 هزار تومان و نوع خارجی اش 20 هزار تومان است و تخمه ژاپنی و نخود گل ممتاز هم هر کیلو 20 هزار تومان است.

 

اما ناگفته نماند که تویسرکانی ها به دلیل داشتن باغات گردو و بادام به طور عمده این دو مغز را در تمامی آجیل های شب عید خوددارندو حتی از انواع میوه های خشک شده و مویز نیز در کنار آجیل شب عید خود برای پذیرایی از مهمانان نوروزی بهره می گیرند.

 

البته گاه گاهی هم شده برخی فروشندپان آجیل ان گونه که باید با مردم کنار نمی ایند و آجیل نامرغوب و به قول محلی ها تقلبی را به بازار شب عید وارد می کنند، برای شناخت آجیل اصل از نوع تقلبی اش کافی است که هنگام خرید اندک دقتی داشته باشیم، آجیل های رنگ شده به طور عمده مرغوب نیستند و یا اینکه با توجه به رنگ به کار رفته که اگر هم غیرمجاز باشد حتی می توانند حساسیت زا باشند.

 

کافی است که در این هنگام چند دانه ای از آجیل را برای مدتی اندک در دست بگیرم که با رطوبت موجود لحظه ای، آیا دست رنگین می شود یا نه، اگر رنگین شد، یعنی نامرغوب است.

 

همچنین انواع آجیل های با ظاهری براق هم می تواند نشانی از نامرغوب بودن آن داشته باشد.

 

برای خرید پسته خشک هم می توانید مقداری از آن را در دست گرفته و کنار گوشتان حرکت دهید اگر صدایشان زیاد بود یعنی پسته مرغوب نیست.

 

منبع:رودآور

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت