آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 دى 1396 ساعت 10:10   |   کد مطلب: 30976
در حالی که مردم نهاوند همچون دیگر مردم ولایت مدار کشور در مراسم سالروز حماسه 9 دی حاضر شدند تا بیزاری خود را نسبت به فتنه و فتنه گران اعلام نمایند، فرماندار نهاوند با بیان سخنانی، مردم را به سردادن شعارهای "مرگ بر فتنه گر" و "مرگ بر منافق" واداشت.

به گزارش نافع،مراسم سالروز حماسه نه دی امسال در شهرستان نهاوند با حاشیه هایی همراه شد که این بارآقای فرماندارحواشی این مراسم را رقم زد.

 

در حالی که مردم نهاوند همچون دیگر مردم ولایت مدار کشور در مراسم سالروز حماسه 9 دی حاضر شدند تا بیزاری خود را نسبت به فتنه و فتنه گران اعلام نمایند، فرماندار نهاوند با بیان سخنانی، مردم را به سردادن شعارهای "مرگ بر فتنه گر" و "مرگ بر منافق" واداشت.

 

حواشی مذکور به دنبال سخنان حجت الاسلام  والمسلمین مستشاری، مشاورعالی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاها رقم خورد.

 

فرمندارنهاوند از آنجا که خود را حامی دولت فعلی میدانست ،پس از پایان گرفتن سخنرانی حجت الاسلام مستشاری، به دفاع از عملکرد دولت دوازدهم به ویژه عملکرد غیر قابل دفاع دولت در بعد بین الملل، پشت تریبون رفت و سخنانی را ایراد نمود.

 

در این مراسم، "کریم حمید وند" درواکنش به برهانهای قرآنی "حجت الاسلام مستشاری" در رابطه با منع دین مبین اسلام اززیر سلطه ی بیگانگان رفتن، خطاب به مردم گفت:"عزیزان؛ این آقا قرآن را برابر نظر خودش تفسیر کرد"

 

حمید وند درحالی که سعی می کرد ناکامی های دولت در موضوع برجام را چیزی غیر از تسلط بیگانگان وانمود کند،ادامه داد:"قرآن فرموده؛ اینها را اولیاء خودتان قرار ندهید، نگفته با اینها مذاکره نکنید"

 

هنوزسخنان فرماندار نهاوند به سر خط نرسیده بود که مردم با بصیرت نهاوند سعی کردند تا با سر دادن شعارهایی همچون "مرگ بر منافق" و" مرگ بر فتنه گر" او را به سکوت وادارند که البته در مقابل این واکنش مردمی، "حمیدوند" با بالابردن تن صدای خود سعی کرد مردم را به شنیدن ادامه سخنانش فراخواند.

 

فرماندار نهاوند در ادامه با بیان این جمله که" این دولت برابر نظر مقام معظم رهبری اقدام به مذاکره نمود،عنوان کرد:"مگر آقا نفرمودند نرمش قهرمانانه، پس دولت در موضوع برجام این اجازه را از آقا گرفت"

 

سخنان "کریم حمید وند" در حالی از بلندگوهای مراسم 9 دی پخش می شد که مردم همچنان شعارهای "مرگ بر فتنه گر" را سر می دادند و آقای فرماندار نتوانسته بود با برهانهای عقلی اش مردم را متقاعد نماید.

 

در ادامه، فرماندارنهاوند،باردیگر خطاب به حجت الاسلام مستشاری چنین گفت:"این آقا قرآن را برابر نظر خودش تفسیر میکند و برابر نظر حضرت امام، نباید دولت فعلی را زیر سوال ببریم."

 

با رسیدن سخنان حمیدوند به این قسمت،شعارهای "مرگ بر فتنه گر" و "مرگ بر منافق" مردم نهاوند یک صدا و بلند تر شد و در این شرایط مردم سعی کردند با هجوم به آقای فرمانداردیگر اجازه تفسیرهای من درآوردی را به او ندهند.

 

با توجه به حواشی مذکور،ذکر چند نکته حائز اهمیت است؛

1- اثبات مجوز روابط با غیر مسلمانها به معنای آزادی مطلق نیست، بلکه اسلام محدودیت‌هایی را در نظر گرفته که این محدودیت ها همان جلوگیری از عدم سلطه کفار بر مسلمانهااست.

 

2- چنانکه گفته شد،‌اسلام مجوز ارتباط و روابط با غیر مسلمانان را بنا به عللی پذیرفته است؛ اما این روابط را آزاد نگذاشته بلکه خط قرمزهایی را برای آن مشخص کرده است وآقای فرماندار باید بداند که حامی دولت  نمی تواند نقاط ضعف برجام را نادیده بگیرد.

 

3- در شرایط فعلی مردم ایران به اندازه ای فهیم و بصیر شده اند که تشخیص حق از باطل نیازمند تفسیرمن درآوردی از قرآن نیست و آقایان باید اجازه بدهند مردم، حمایت دولتمردان را با گوشت و پوست خودشان حس کنند.

 

4-  فرماندار نهاوند بداند که؛ شرایط  نامناسب تحریم ها، عدم رفع بسیاری از آنها، دبه کردن بیگانگان، سفره پر از خالی مردم ،بیکاری و آمارهای عجیب و غریب دولت خود گویای همه چیز هست و نیاز به بازگویی چیز دیگری نیست.

انتهای پیام/

 

 

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت