آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1396 ساعت 10:33   |   کد مطلب: 28522
یادداشتی پیرامون عکس سفلی نمایندگان مجلس با موگرینی/
لزوم بازنگری ورودی سیستم‌ها براساس تربیت اسلامی و مبانی فکری انقلابی
وقتی ورودی‌ها از افراد و اشخاص انقلابی نباشد و آموزه‌های غربی و مکاتب و فرهنگ‌های دیگر وارد اندیشه هر فردی بشود، قطعاً در پردازش و خروجی‌ها که در عملکرد و رویکردها به منصه ظهور گذاشته می‌شود، تأثیرگذار خواهد بود؛ بنابراین امروز بایستی در ورودی‌ها بازنگری کنیم.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ از چند زاویه می‌توان به این مسئله پرداخت: اول اینکه برابر عرف دیپلماتیک این مجالس را به‌گونه‌ای تنظیم و چیدمان می کنند که اشخاص با وجه دیپلماتیک یا سازمان‌های موجه و شناخته‌شده برای نمایش وزن مراسم در پیش چشم دیگران عیان گردد و طبیعتا مدعوین پیام رسان عمق ارتباط و سطح روابط خود با کشور میزبان خواهند بود.

حال سوال اینجاست که خانم موگرینی به نمایندگی از اتحادیه اروپایی دعوت شد که در  چند روز قبل به تبعیت از آمریکا ایران را به جهت پرتاب موشک فضاپیما محکوم کرده بود.دولت محترم به جای اینکه در اعتراض به این مسئله از حضور نماینده اتحادیه اروپا چشم‌پوشی کند بستر حضور وی را فراهم کرد و بعید است حضور وی مبین عمق روابط استراتژیک اتحادیه اروپا با نظام اسلامی باشد.

دوم اینکه اقدام غیر متعارف نمایندگان از چند زاویه قابل‌تأمل است، ابتدا نشان‌دهنده و عیان کننده این موضوع است که تعداد قابل‌توجهی از این افراد که در لیست امید هستند، بدون داشتن سابقه لازم برای استقرار در این جایگاه بوده‌اند و فقط و فقط با اتکای به نگاه جریانی وارد مجلس شده‌اند، مجلسی که عصاره ملت و رأس قواست.

وقتی‌که لیست سی‌نفره امید در تهران با حمایت برخی افراد به مجلس راه یافت، کسانی که قبلاً سابقه حضور در مجلس داشتند، مانند آقایان الیاس حضرتی و کواکبیان و سایرین کلاس‌های آموزشی برگزار کردند تا الفبای کار را آموزش دهند ولیکن از ظواهر امر این‌گونه پیداست که در متون آموزشی جایی برأی عزم ملی و شناخت الزامات نمایندگی ملت انقلابی ایران جایی در نظر نگرفته اند.

نکته دیگر قابل اشاره این موضوع است که اگر جریان سیاسی مقابل اصلاحات هرچقدر تلاش کند تا ثابت کند رویکرد اساسی اصلاح‌طلبی غرب‌گرایی و غرب‌زدگی است به‌اندازه این سلسله اعمال و رفتاری که نشانه عمق انحراف فکری این جریان است نتیجه نمی‌داد.

چقدر بایستی این افراد نسبت به عمق جایگاهی که قرار دارند و حساسیتی که نمایندگی یک ملت دارد غافل باشند که به این صورت رفتار کنند؟

واقعاً این عملکرد را با شاخصه‌های انقلابی، اسلامی محک بزنیم نمره این عمل چند خواهد بود؟

سفارش قرآن "اشداء علی الکفار رحماء بینهم" است.

سفارش قرآن  "لا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَ النَّصاري‏ أَوْلِياءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ وَ مَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمينَ"
روح انقلاب اسلامی غرب ستیزی به معنای مقابله تمام قد در برابر تمامی ماهیت غرب، اعم از لیبراسم اقصادی، لائیسم و سکولاریسم در همه ی سطوح و ساحت هویتی غرب است.

حال سؤال اینجاست این افراد شیفته کدام وجه از هویت فرهنگی خانم موگرینی شده بودند که بدین شکل برای عکس گرفتن با او سرودست می‌شکستند؟

 آیا خانم موگرینی خدمت شایانی به نظام و ملت ما کرده بود تا آنها برای تخطی از سفارش قرآن و اصول اساسی انقلاب اسلامی توجیه داشته باشند؟

خانم موگرینی نماینده تمام قد یک فرهنگ است، نمایندگان مردم ایران چه رفتاری برای نمایش تشخص و امتیاز فرهنگ خود ظهور رساندند؟ آیا این حرکت مبین فرهنگ ملت ایران بود؟

بنده در جایگاه فتوای سیاسی نیستم وگرنه به تأسی از آن سفارش مولایمان امیرالمؤمنین(ع) که در حادثه بیرون آوردن خلخال از پای آن زن غیرمسلمان که فرمودند" اگر کسی این حکایت را بشنود و از غصه دق کند جای سرزنش ندارد"، عرض می‌کردم شنیدن این داستان برای کسانی که داعیه‌ی خط امامی را یدک می‌کشیدند و رویه و روش خود را مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) معرفی می‌کردند دق کردن را برایشان مجاز میکند.

"خفتی از جنس عهد قاجاری" وگرنه اینکه در بیرون بردن خلخال از پای یک زن که تابع حکومت اسلامی بوده عزت و غرور آن جامعه لطمه خورده و به همین اعتبار لازم بود کسانی که باعث آن جسارت  شده بودند از کاهلی و سستی خودآگاه شده و برای جبران آن قیام کنند؟

در داستان تأثر افزای عکس سلفی برخی نمایندگان باخانم موگرینی هم غرور انقلابی وهم عزت ملی ما نشانه رفت و البته راه چاره آن فقط با معذرت‌خواهی از پیشگاه ملت محقق نمی‌شود بلکه با تصمیم جدی برای شناخت موقعیت جایگاه نمایندگی یک ملت با پیشینه‌ی کهن فرهنگی با تلسی به اصول و مبانی انقلابی و عینیت‌بخشی این وجوه امتیازات ملی در برابر بیگانگان گردنکش میسر خواهد بود.

مسئله‌ای که در ماجرای انتشار عکس‌های سلفی تعدادی از نمایندگان مجلس با خانم موگرینی مطرح است، حضور آقای علیرضا رحیمی یکی از نمایندگان که روزگاری فغان نوجوانی آن حرکت شایسته و انقلابی را انجام می‌دهد و به آن خبرنگار هندی که بدون حجاب درخواست مصاحبه از ایشان را داشت به رعایت حجاب سفارش کرد.

اما امروز همان مرد نوجوان در لباس نمایندگی برای عکس سلفی با خانم موگرینی تقلا می‌کند و جدای از بحث اینکه جو محیطی غلبه داشته و شاید باعث شده ایشان هم‌دست به این عمل بزند، بایستی گفت سن و سال یا حتی تحصیلات خیلی مؤثر در شناخت موقعیت مکانی و زمانی نیست بلکه پایبندی به اصول و مبانی خروجی لازم را به انسان عطا می‌کند.

 آن روزی که ایشان در دهه 60 به‌عنوان یک بسیجی دربند رژیم بعثی عراق به موقعیت و جایگاه می‌شناسد و به‌عنوان یک سفیر انقلاب اسلامی، آن‌هم سفیری دربند بهترین عملکرد و رفتار را از خودش نشان می‌دهد و هنوزم که هنوز است، باعث غرور یک ملت انقلابی است؛ بخش عمده این مهم برمی‌گردد به اینکه هضم و جزم در معارف دینی انقلابی بوده است.

 وقتی ورودی یک سیستم درست باشد، طبیعتا پردازش و خروجی آن‌هم مبتنی بر تربیت و آن مبانی فکری تحقق پیدا می‌کند؛ امروز ما باید در ورودی‌ها بایستی بازنگری کنیم.

 وقتی ورودی‌ها از افراد و اشخاص انقلابی نباشد و وقتی اندیشه‌های دیگران، آموزه‌های غربی و مکاتب و فرهنگ‌های دیگر وارد اندیشه هر فردی بشود؛ قطعاً در پردازش و خروجی‌ها که در عملکرد و رویکردها به منصه ظهور گذاشته می‌شود، تأثیرگذار خواهد بود.

 این افراد به چند دسته تقسیم می‌کنیم؛ یکی افرادی که نونهال در مبحث سیاسی بودند و جایگاه خود را نمی‌شناسند، در حدوحدود این جایگاه نبودند، به‌قول‌معروف قد سیاسی این‌ها برای نشستن و بالا رفتن از این صندلی‌ها کامل نشده بود اما با حمایت جریانی افراد دیگر باعث شد که به اینجا برسند. طبیعی است که موقعیت خود را نشناسند و دست به این کار بزنند.

دسته دوم عقده‌ای‌ها هستند؛ کسانی که واقعاً نمی‌دانند چه‌کاری را انجام می‌دهند و فقط به بغضی امیرالمؤمنین است نه به حب معاویه؛  بغضی که نسبت به ساختارهای الهی و افراد  انقلابی دارند می‌خواهند تا زمانی که خسته هستند، صدمه و لطمه را به این نظام بزنند.

و سومین دسته از این افراد کسانی هستند که سابقه خوشی داشتند، الآن هم نیتشان نیت بدی نیست اما برای اصلاح از مسیری ورودی می‌کنند و باکسانی همدست شده و دست در دست کسانی دادند که این‌ها در مبانی فکری و ایمان اعتقاد به انقلاب اسلامی 180 درجه با این‌ها در تضاد هستند و لذا غلبه عملکردی همانی می‌شود که آن‌ها می‌خواهند؛ این افراد هم اگر خود نخواهند نتیجه عملشان چیزی خواهد بود که آب را در آسیب دشمن خواهد ریخت نه اینکه چرخه انقلاب اسلامی را به حرکت درآورد و گامی از طرح و برنامه انقلاب را پیش برده باشند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت