آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 14 مرداد 1396 ساعت 09:48   |   کد مطلب: 28478
در واکنشی به بی‌توجهی یک قانون‌گذار به قانون/
قانون‌گذار قانون‌شکن باید قصاص شود
یک عضو هیئت‌علمی دانشگاه بوعلی سینا در کانال تلگرامی خود در واکنش به شکستن بینی یک مأمور توسط یک نماینده مجلس نوشت: به نظر می‌رسد بهترین راه که بازدارند موارد مشابه در آینده باشد، قصاص است.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ حسن رحیمی‌روشن در یادداشتی در کانال تلگرامی خود در خصوص  ماجرای شکستن بینی یک مأمور وظیفه‌شناس توسط یک قانون‌گذار قانون‌شکن، نوشت: خبر درگیری یک نماینده مجلس با مأمور نیروی انتظامی در فرودگاه مهرآباد بار دیگر موضوع قانون‌گریزی برخی قانون‌گذاران را تیتر خبری خبرگزاری‌ها کرد.

ظاهراً ماجرا ازاین‌قرار بوده است که این نماینده محترم همراه همسر محترمش برای سوارشدن به هواپیما با خودرو شخصی وارد محل ممنوعه شده و پلیس  وظیفه‌شناس از ادامه پیشروی ! جلوگیری کرده.

نماینده محترم! نیز اصرار داشته  که  چون نماینده مجلس است پس حق دارد برخلاف مردم عادی هرکجا خواست وارد شود! البته ممکن است این نماینده با زبان( قال )چنین نکته باشد اما زبان( حال) او و رفتارش با مأمور وظیفه‌شناس جز این معنی ندارد.

 

آقای نماینده که با منع مأمور مواجه شده ابتدا به‌صورت مأمور سیلی زده و سپس با سر به‌صورت مأمور کوبیده و باعث شکستن بینی او شده است.

ایشان سپس در توجیه این عمل سراسر خلاف مدعی شده که مأمور به ناموس من توهین کرده است.! و افزوده است که همسر محترمش فرزند شهید است.

 این توجیه از انسان باشعوری عجیب است و البته از یک مدعی قانون‌گذاری عجیب‌تر! چراکه هرکس می‌تواند جایی که نباید وارد بشود وارد بشود و البته همسر خود را جلودار کند و اگر کسی معترض شد او را کتک بزند و البته مدعی شود که به ناموسش توهین شده!

اکنون با این قانون‌گذار چگونه باید رفتار شود؟ به نظر می‌رسد عذرخواهی و جریمه و دیه راهکار خوبی در این مورد خاص نباشد. اگر نزاع بین دو نفر عادی بود البته موضوع فرق می‌کرد. اما به نظر می‌رسد بهترین راه که بازدارند موارد مشابه در آینده باشد قصاص است. باید با قانون‌گذار قانون‌شکن همان‌گونه رفتار شود که خود رفتار کرده است.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت