آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 31 تير 1396 ساعت 15:19   |   کد مطلب: 28244
شهرستان اسدآباد دارای سینما شد. خبر فوق خبر تازه‌ای نیست و ارزش خبری آن به 2 سال پیش برمی‌گردد.

به گزارش نافع به نقل از آوای سیدجمال؛ در عالم رسانه یکی از ارزش‌هایی که باعث محبوبیت و داغ شدن خبر می‌شود، تازگی آن خبر است، اما سوژه‌ی این گزارش یک درد کهنه بر قامت فرهنگ دیار سیدجمال است.

همیشه درباره‌ی نبود سینما و لزوم بودن آن در اسدآباد گفته شده است اما واقعاً کو گوش شنوا؟

سابقه‌ی انتشار این کمبود فرهنگی در همین سایت آواسیدجمال به اوایل دهه‌ی 90  و ایجاد سایت برمی‌گردد. اما واقعاً چه کسی به آن گوش کرده است؟

گفتگو با مسئولان هم نتیجه‌ای در پی نداشته است اما همه‌ی این اتفاقات دلیل نمی‌شود که موضوع به این مهمی به دست فراموشی سپرده شود یا در سایه‌ی اخبار دیگر قرار گیرد.

وجود 5 دانشگاه در شهر و سکونت تعداد زیادی دانشجوی غیربومی یا به عبارت بهتر سفیران فرهنگی سایر شهرها در اسدآباد که ازقضا همگی نیز در سن تفریحـ و تخلیه‌ی هیجان قرار دارند و همشهریان فرهیخته‌ای از نسل‌های مختلفـ در شهر دلیل خوبی برای ایجاد سینما در اسدآباد نیست؟

کسی می‌تواند در جواب این سؤال دلیل بهتری بیاورد؟ اگر این دلیل وجود دارد باید به فرد گوینده‌ی این علت لوح سپاس در حوزه‌ی فرهنگ داد.

فراموش نمی‌کنیم  که 2 سال پیش یک سینما در شهرمان برپا شد اما پس از یک دوره‌ی کوتاه و پخش چند فیلم تعطیل شد.

استمرار برپا بودن این مرکز می‌توانست بر تثبیت آن کمک کند اما مسئولان آن زمان که ظاهراً زیاد هول‌شده بودند عطای آن را به لقایش بخشیدند و نگذاشتند این طفل نوپا به دوره‌ی بلوغ برسد.

اکنون‌که از آن دوره عبور کرده‌ایم برنامه چیست؟ آیا احداث سینما در برنامه‌ها قرار دارد؟ واقعاً حق این شهر متمدن نیست دارای یک سینما باشد؟

وجود سینما می‌تواند مکان فرهنگی مناسب برای جوانان این شهـــــر باشد که مکانی برای تخلیه‌ی هیجان خود ندارند.

مسئولانی که اسم جوانان از دهان آنان به زمین نمی‌افتد؛ بسم‌الله. این شما و این فضا برای خدمت به جوانان.

انتهای پیام/ن

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت