آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 25 تير 1396 ساعت 13:53   |   کد مطلب: 28147
عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا گفت: مرگ نابغه ریاضی ایرانی تأسف‌بار است اما تأسف‌بارتر از آن این است که دو سال پیش در چنین روزهایی حاصل کار نوابغ و دانشمندانمان در صنعت هسته‌ای را با دست خود ویران کردیم.

به گزارش نافع به نقل از آوای سیدجمال؛ حسن‌ رحیمی‌روشن  در کانال تلگرامی خود نوشت: مریم میرزاخانی نابغه ریاضی ایرانی درگذشت؛ همگان از مردم عادی گرفته تا بسیاری از مسئولین از این حادثه اظهار تأسف کردند که البته کار بجایی است و مرگ ایشان سزاوار تأسف است.

اما تأسف‌بارتر این‌که دو سال پیش در چنین روزهایی حاصل کار نوابغ و دانشمندانمان در صنعت هسته‌ای را با دست خود ویران کردیم ! و برای آن به همدیگر تبریک گفتیم!

۱۹هزار سانترفیوژ را اوراق کردیم رآکتور ۴۰ مگاواتی اراک را با دست خود بتن ریختیم و توجیه کردیم که جایگزین آن‌که ساخته خواهد شد مدرن‌تر خواهد بود! ۱۲ تن اورانیوم غنی‌شده را به روسیه فرستادیم و...

اکنون‌که دو سال از پذیرش برجام می‌گذرد نه از جایگزین رآکتور  اراک خبری هست نه از لغو تحریم‌ها و نه تهدید جنگ کمتر شده است. بلکه با خلعید یک‌جانبه خود، سایه جنگ را نزدیک‌تر کردیم.

 

دو سال از ننگ نامه برجام می‌گذرد بوی گند آن مشام ‌امضاکنندگان را نیز می‌آزارد. درحالی‌که ده‌ها سال طول کشید تا گند   قرارداد ننگین ترکمانچای بر همگان معلوم‌ شود. هیچ شک نکنید که تاریخ در برابر این افتضاح بزرگ قضاوت خوبی نخواهد داشت.

در این فاجعه فقط روحانی و تیمش مقصر نیست که البته احوال آن‌ها معلوم است و چشم به بیگانه داشتن افتخار آنان؛ بلکه مقصر اصلی مجلس به‌اصطلاح اصولگرا است که برجام بدفرجام  را در ۲۰ دقیقه تصویب کرد.

امروز در سالروز پذیرش برجام آن از آن‌همه تبریک گفتن‌ها و بشکن زدن‌ها خبری نیست. همه سر در لاک خود فروبرده و می‌دانند که با این مملکت چه کرده‌اند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت