آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 25 تير 1396 ساعت 12:32   |   کد مطلب: 28146
حوزه‌ی فرهنگ در جامعه‌ حلقه‌ی گمشده زنجیره است که اگر کمی خلاقیت در اجرای برنامه‌ها به خرج داده شود، قطع به‌یقین شاهد شهری با مردمان شاد خواهیم داشت و نمونه‌ای این برنامه‌ها را در روزهای گذشته شاهد بودیم.

به گزارش نافع به نقل از آوای سیدجمال؛ برگزاری مراسمات مفرح خانوادگی یکی از اتفاقات حال خوب کن در هر جامعه‌ای ست؛ اما شهرستان اسدآباد همیشه در این زمینه در مضیقه بوده است و  نتوانسته آن‌طور که باید و شاید از این فضای گسترده استفاده کند.

برگزاری کنسرت موسیقی، اجرای سیرکـ و جنگ شادی پنجشنبه و جمعه‌شب‌ها در طی روزهای گذشته از اتفاقات مهم در راستای تفرج مردم اسدآباد بود که باید ضمن تشکر از بانیان مراسمات فوق بر ادامه برگزاری این‌گونه برنامه‌ها تأکید کــــرد.

اگر برگزاری این‌گونه مراسمات و برنامه‌های مشابه نظیر جشنواره‌های محلی،تئاتر و جنگ‌های فرهنگی به یک عادت در بین مسئولان فرهنگی شهرستان تبدیل شود بدون شکـ در بلندمدت شاهد ظهور روحیه‌هایی شادتر و ریتمی منظم‌تر درروان قالب همشهریان خواهیم بود.

انتظار نگارنده و همشهریان از متولیان فرهنگی نظیر اداره‌ی ارشاد،شهرداری،شورای شهر و حتی معاونت فرهنگی سپاه که این روزها نقش برجسته‌ای در برگزاری فستیوال‌های فرهنگی دارد این است که این روند موزون را متوقف نکنند و اجازه دهند و حتی فراتر از اجازه دادن ترتیبی اتخاذ کنند که مردم در همین حال و هوای شاد بمانند و از تنفس در این فضا لذت ببرند.

همه میدانیم که اسدآباد شهر آن‌چنان بزرگی نیست پس نتیجه می‌گیریم اتفاقات فرهنگی که بدون  نوآوری باشند خیلی زود به ورطه‌ی تکرار می‌افتند .

اما واقعاً چاره‌ی کار برای جلوگیری از این تکراری بودن چیست؟

می‌توان گفت مثل هر موضوع دیگر  حوزه‌ی فرهنگـ در جامعه‌ی امروز این خلاقیت است که حلقه‌ی گمشده این زنجیره است و اگر کمی خلاقیت در اجرای این برنامه‌ها به خرج داده شود قطع به‌یقین شاهد شهری با مردمان شاد خواهیم بود.

مقام معظم رهبری نیز در دیدارهای مختلفـ خود بر اجرای برنامه‌هایی متناسب با شأن و شخصیت جامعه‌ی ایرانی،اسلامی تأکید کرده و چراغ راه را برای متولیان فرهنگی روشن کرده‌اند.

یکی از نتایجی که از سخنان معظم له درباره‌ی ترویج شادی و نشاط می‌توان استخراج کرد توجه ویژه به قابلیت‌های روستاهاست که همانند یک سرزمین بکر و دست‌نخورده آماده‌ی کاشت است.

بس مسئولان معطل نکنند و ضمن سپردن کار به اهلش از این گنج خفته در دل شهر استفاده کنند.

روستاهایی مانند خنداب، ملحمدره، بوجین، حبشی و سایر روستاهای دیار سیدجمال ظرفیت‌های فراوانی برای برگزاری فستیوال‌های فرهنگی را دارا هستند.

این روستاها و ساکنین آن‌ها فقط منتظر یکـ فرصت هستند تا قابلیت‌های والای فرهنگی خود را به مرحله‌ی ظهور برسانند ، پس چرا باید این فرصت از آنان گرفته شود؟

در پایان این یادداشت این نکته را عرض می‌کنیم که مردم اسدآباد منتظر اتفاقات فرهنگی جالب در آینده‌ای نزدیک ، نه دور هستند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت