دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 ساعت 10:17   |   کد مطلب: 27129
یک کارشناس فرهنگی می‌گوید: حضور چشمگیر بانوان اسدآبادی در کاندیداتوری شورای شهر نویدی برای فعالیت در حوزه بانوان است اما مسئله که کام را تلخ می‌کند، نوع تبلیغات پوستری آنان بوده که کاش توجهی به عفت عمومی هم می‌شد.

به گزارش نافع به نقل از  آوای سیدجمال؛ خانم غلامی کارشناس امور فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد به دنبال تبلیغات پوستری بانوان کاندیدای شورای شهر اسدآباد در یادداشتی این‌گونه نوشت؛ تبلیغات شوراها آغاز شده بود و برای رصد آنچه که در جریان بود، تصمیم گرفتم گشتی در خیابان‌های شهرم بزنم.

 

شور انتخاباتی مثل همیشه چهره شهر را عوض کرده و به علت تعداد زیاد کاندیداها تمام شهر پر بود از ستادهایی که برای این مهم تبلیغ می‌کردند؛

 

حضور کاندیداهای خانم چشمگیر شده و این می‌توانست نوید یک جهش بزرگ در حوزه فعالیت‌های اجتماعی بانوان شهرستان اسدآباد باشد.

 

اما آنچه که کامم را تلخ میکند، عکس‌هایی است از خانم‌های کاندیدا که بیشتر و پیش‌تر از برنامه و شعار به چشم می‌آمد؛ عکس‌هایی با آرایش کامل است؛ البته گاهی چند عکس متفاوت از یک کاندیدا که تنها تفاوت آن فقط  تغییر در آرایش  بود.

 

دیدن این عکس‌ها برای ما بانوان اسدآبادی عجیب، شگفت‌آور و دردناک‌تر است به طوری که حضور بی‌تفاوت مردان غیور شهر نیز پای این بنرها به چشم می آید؛

 

یاد اولین دوره‌ای افتادم که یک خانم در انتخابات نمایندگی مجلس شرکت کرده بود و فقط یک عکس ساده‌ی 4*3 سیاه‌وسفید داشت؛ و بعدها حتی خانم‌هایی در اولین دوره انتخابات شوراها آمدند که حاضر نشدند از عکس برای تبلیغات استفاده کنند و فقط نامی برده شده که  البته این نوع تبلیغ هم چندان جالب و قابل معرفی نبود.

 

حتی در دوره‌های بعد هم خانم‌هایی که آمدند باوجود عکس‌های رنگی هنوز حجاب کامل داشتند و عکس‌هایشان ساده و بی آلایش بود، بدون آرایش و جلوه گری؛

 

از خود پرسیدم که چه اتفاقی افتاده که باید در این مدت کوتاه  شاهد این‌همه تغییر باشیم؟ چرا رقابت‌های سیاسی تبدیل به رقابت‌های جنسیتی شده ؟ چرا برای تحصیل مقصود، این‌قدر راحت چشم بر غیرت و دیانتمان می‌بندیم ؟

 

اصلاً چه امتیاز ویژه‌ای در این هدف‌ها نهفته که این‌گونه چوب حراج به همه داشته‌هایمان می‌زنیم؟ و سؤال آخر اینکه چرا هیچ‌کس حتی یک مرد به این وضعیت اعتراض نکرد؟

 

من معتقدم بانوان باید در عرصه‌های اجتماعی فعالیت کنند اما به‌عنوان یک شهروند یک انسان و نه یک زن و با استفاده از جذابیت‌های زنانه؛

 

در پایان همه خوانندگان را به این سخن مولای مردان امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام حواله می‌کنم که فرمودند: "خدا لعنت کند آن مردی را که غیرت ندارد".

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت