دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 ارديبهشت 1396 ساعت 00:39   |   کد مطلب: 26891
یادداشتی در خصوص تضاد رابطه قانون‌مداری با تبلیغات زودهنگام/
وقتی مهندسان مجازی قانون‌شکنی می‌کنند/ کاندیداها زیر ذره‌بین نگاه مردم
20 روز دیگر تا انتخابات پنجمین دوره شورای شهر و روستا فرصت باقی است و 61 نفر در این دوره از انتخابات در شهر اسدآباد به رقابت می‌پردازند.

به گزارش نافع 

 به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛  20 روز دیگر تا انتخابات پنجمین دوره شورای شهر و روستا فرصت باقی است و تا زمان رسمی تبلیغات آزاد کاندیداها که از 21 تا 27 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود، 12 روز دیگر باقی است.

 

در این دوره از انتخابات شوراها، 509 نفر داوطلب تأیید صلاحیت شوراهای شهر و روستای شهرستان شدند که 61 نفر از این افراد کاندیداتوری شورای شهر اسدآباد شدند و در 29 اردیبهشت‌ماه امسال به رقابت می‌پردازند.

 

61 نفر از کاندیداهای شورای اسلامی شهر اسدآباد هرکدام به طریقی به دنبال مطرح کردن خود هستند، به‌طوری‌که به هر وسیله تبلیغاتی از شبکه اجتماعی و حضور چهره به چهره تا توزیع کارت ویزیت هم رحم نکردند.

 

 این در حالی است که به‌صراحت در قانون آمده است که هرگونه تبلیغات برای کاندیداهای شورای شهر و روستایی قبل از اعلام زمان رسمی آن ممنوع است و جرم محسوب شده و امر غیرقانونی تلقی می‌شود.

 

از زمان ثبت‌نام داوطلبین برای شورای شهر و روستا که در 30 اسفندماه سال 95 تا 6 فروردین امسال بود، 37 روز می‌گذرد اما بعضاً برخی داوطلبین قبل از ثبت‌نام و برخی بعد از ثبت‌نام و تائید صلاحیت‌ها اقدام به تبلیغات به‌صورت محسوس و نامحسوس کردند.

 

 برخی از آن‌ها با ایجاد گروه‌های تبلیغاتی برای معرفی خود و یارگیری در انتخابات پیش رو اقدامات تبلیغاتی‌شان را آغاز کردند.

 

شبکه اجتماعی تلگرام به ‌یک‌باره شاهد تشکیل گروه‌هایی با عنوان حامیان مهندس... بود و این بود که این‌همه مهندس بر تارک تلگرام برای یک شبکه غیر داخلی درخشیدند.

 

 بسیاری نیز از این کاندیداها درب خانه‌ها و مغازه‌ها وادارات را می‌زنند و یک کارت ویزیت از معرفی خود ارائه می‌کنند که این امر غیرقانونی است و علی‌رغم اینکه فرماندار شهرستان به‌عنوان رئیس ستاد اجرایی انتخابات شهرستان و هاجر پور دادستان شهرستان بارها این نوع تبلیغات چاپ و توزیع کارت ویزیت و ایجاد کانال و گروه تلگرامی را امری غیرقانونی دانستند، اما شاهد این نوع تبلیغات‌ها غیرقانونی هستیم.

 

حال یک سؤال پیش می‌آید اینکه این افراد کاندیدایی که تشکیل کانال و گروه تلگرامی داده و کارت‌های ویزیتی توزیع می‌کنند، چقدر قانون‌مدار هستند و البته مدعی‌اند که هستند؛ پس چرا بعضاً قانون را زیر پا می‌گذارند.

 

این‌گونه که شواهد نشان می‌دهد و قطع به‌یقین کاندیداهای شورای شهر در ایام تبلیغات آزاد هم با چسباندن عکس و پوسترهای خود به درودیوار سطح شهر موجب بی‌نظمی و هرج‌ومرج خواهند شد.

 

اگرچه قطعاً شهرداری برای این امر مکان‌هایی را مدنظر قرار می‌دهد اما گمان به این می‌رود همان‌طور که کاندیداها با یک قانون‌شکنی در ایجاد گروه تلگرامی و توزیع کارت ویزیت امر تبلیغات زودهنگام را در پیش گرفتند، شهر هم از زیباسازی کم‌وبیش سطح خیابان‌ها، کوچه‌ها و بازار در امان نباشد؛ چراکه هنوز شاهد عکس و پوستر تبلیغاتی کاندیداهای دوره گذشته بر درودیوارها هستیم.

 

حال یکی از انتظارات از کاندیداهای شورا این است که خود قرار است در آینده‌ای نزدیک  مسبب مصوباتی برای زیباسازی سطح شهر شوند، از هم‌اکنون با عدم نصب پوستر و عکس‌هایشان به درودیوار در این اقدام مهم گام بردارند.

 

و البته به نظر می‌رسید که کاندیداهای محترم در این دوره با آغاز تبلیغات خود در زمان رسمی و حذف گروه‌های تلگرامی و عدم توزیع کارت ویزیتشان نشان دهند که قانون‌مدارند.

 

اگرچه این موارد شاید ریزبینی باشد و به چشم نیاید اما کاندیداها نباید فراموش کنند که مردم به همین نکات ریز به‌عنوان اموری مهم و اثرگذار می‌نگرند.

 

امیدواریم کاندیداها با انتشار این مطلب از امشب که 12 روز دیگر تا تبلیغات آزادانه باقی است،  با احترام به خود هم قانونمند شده و هم به مردم احترام بگذارند.

 

قطعاً این موارد در تذکرات، رد و یا تائید دوباره صلاحیت افراد کاندیدا لحاظ خواهد شد و انتخاباتی سالم را در پی خواهیم داشت.

 

کاندیداها با این امر نشان خواهند داد که سیاسی بودن شهرمان به چه معناست و هیچ‌گاه مسئولان بالادستی از این شهر به نام و خاطره‌ای دیگر یاد نخواهند کرد؛

 

امروز با احترام به قانون است که انتظار می‌رود فردا مردم به قانون احترام بگذارند و در صورت نبود مصوبه قانونی پای روی قانون نگذارند؛ پس امروز کاندیداها با احترام به قانون عدم تبلیغات زودهنگام موجب قانونمنداری دیگران شوند.

 

این یادداشت به‌منظور ترویج فرهنگ قانون‌مداری و احترام به همشهریان است والا غیر! 

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت