آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 10 بهمن 1394 ساعت 12:54   |   کد مطلب: 18636
آقای رئیس جمهور مذاکره با ایتالیا این قدر ضرورت داشت که در زمانی که هنوز مدیران اقتصادی ما سرگردان بوده و آیین نامه اجرایی خاصی برای جذب سرمایه گذار خارجی ندارند باید این مذاکرات صورت می گرفت؟

به گزارش نافع، سفر اخیر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان به ایتالیا و امضای تفاهم نامه زیر مجسمه اسبی که نماد غلبه بر ایرانیان است موجب تألم و رنجش خاطر بسیاری از مردم شد؛ سفری که پرسش های مهمی را در ذهن مردم پدید آورده است:

 

آقای روحانی آیا در شهر رم، مکان دیگری برای امضای قرارداد و برگزاری نشست خبری وجود نداشت که غفلت کردید؟

 

مسئولان دولتی نمی دانستند یا خود را به ندانستن زدند که در کنار مجسمه فاتح ایران «مارکوس آئورلیوس آنتونیوس» نشستند؛ آن هم در زمانی که غربی ها به شدت از نفوذ ایران در جهان هراس دارند؟

مگر نمی دانید مارکوس آئورلیوس آنتونیوس ایرانیان را در عصر پارتیان و سلسله اشکانی به سختی شکست داده و مغلوب خود ساخته بود مذاکره زیر سم اسب او چه معنی ای دارد؟

با نگاهی گذار به تاریخ روابط با نگاهی گذرا به تاریخ فراز و فرود روابط بین دو کشور به نقاطی مانند کمک‌های ارسال موشک‌های پیشرفته ضد زره و کمک به عراق در ساخت توپخانه نظامی در هشت ساله جنگ تحمیلی، برمی خوریم آیا واقعا مسئولان فراموشی گرفته اند؟

آقای رئیس جمهور مذاکره با غرب این قدر ضرورت داشت که در زمانی که هنوز مدیران اقتصادی ما سرگردان بوده و آیین نامه اجرایی خاصی برای جذب سرمایه گذار خارجی ندارند این مذاکرات را انجام دادید؟

آیا در شرایط بد رکودی که کشور به سر می برد؛ موج خریدهای غیرضروری با پولهای آزاد شده در این شرایط به سود اقتصاد ایران هست؟

متاسفانه این غفلت یا انفعال دولتی ها در مقابل اروپایی ها برای هر ایرانی با غیرت و عزتمندی دردآور است. آنچه در سفر اخیر به اروپا مشاهده شد صرفا نمایش بی‌هدفی بود که تنها دلارها را خرج کردیم و چیزی به دست نیاوردیم و به جای اینکه امتیاز بگیریم،امکانات و امتیاز به خارجی‌ها دادیم و آمدیم.

پایان پیام/م.ت

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت