دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

 

 

 

 

***
SEO Services Glendale

تاریخ : سه شنبه 22 دی 1394 ساعت 10:39   |   کد مطلب: 18174
بیشترین سهم صنفی نمایندگان در استان همدان به ترتیب متعلق به فرهنگیان و دانشگاهیان بوده است در حالیکه شهرستان های بهار و کبودراهنگ از قشر روحانیت بیشترین بهره مندی را داشته است.

به گزارش نافع، با نگاه به وضعیت نمایندگان منتخب ادوار هشتگانه استان همدان در مجلس شورای اسلامی بیشترین تکرار نمایندگی در استان از آن شهرستان نهاوند و رزن و بر عکس آن تنوع نمایندگی در شهرستان ملایر جاری بوده است.

استان همدان با 9 نماینده در مجلس از آغاز تاکنون دو زن را از حوزه های همدان و ملایر در دور پنجم به خانه ملت فرستاده است.

بیشترین سهم صنفی نمایندگی از استان بترتیب متعلق به فرهنگیان و دانشگاهیان بوده است در این میان سهم شهرستان های بهار و کبودراهنگ از قشر روحانیت بیشترین بهره مندی را داشته و سپس همدان و ملایر در این امر قرار گرفته اند.

از میان انتخابات برگزار شده شهرستان همدان سپس ملایر بیشترین دو مرحله ای رقابت راطی نموده اند بالاترین مدارج علمی و دانشگاهی را در طی دور نمایندگی از آن منتخبان مرکزاستان بوده است.

بنابراین نسبت آراءحزبی بطورمیانگین دراستان همانند کشور30تا35درصداست واقبال ازهردوجریان سیاسی دراستان بخلاف تصوربرخی رسانه هاتقریبا بالسویه است.

از میان نمایندگان فرستاده شده به مجلس از استان همدان بیشترین سهم اصولگرایی را شهرستان رزن و بالاترین تعداد نماینده اصلاح طلب را شهرستان همدان پشت سر نهاده است و بالاخره بالاترین مشارکت مردمی را شهرستان اسدآباد و کمترین را ملایر در طول نه دوره داشته اند،

بنابراین بالاترین آرای مردمی را تاکنون دو نماینده بدست آوردند از بهار و کبودرآهنگ در دور اول سید کاظم اکرمی و از تویسرکان مجلس دوم آقای غلام حسین رهبرپور کسب کرده اند و کمترین آن نیز مربوط به رضا طلایی نیک در مجلس ششم از شهرستان بهار و کبودرآهنگ بوده است.

در مجموع استان همدان از لحاظ مشارکت و حضور مردمی در انتخابات هشت دوره مجلس شورای اسلامی از متوسط آرای کشور رتبه بالاتری دارد بنابراین میزان مشارکت استان با نمره قابل قبولی درانتخابات گذشته ارزیابی می شود.

برای آشنایی بیشتر و بهترصاحب نظران و ارباب جرائد اسامی، میزان آرا و درصد بهره مندی از آراء مردمی و برای نمایندگان برگزیده 8 دوره مجلس شورای اسلامی استان را به تفکیک ارائه می کنیم.

ادامه دارد...

جعفر محقق، پژوهشگر و کارشناس مسائل سیاسی استان همدان

پایان پیام/م.ت

 

 

دیدگاه شما