وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 5 آبان 1400 ساعت 13:41   |   کد مطلب: 42103
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: خاموشی برق معابر و تاریکی خیابان ها، آمار سوانح رانندگی این شهرستان را نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داده است.

سرهنگ «فرخ جمالی» روز چهارشنبه در گفت و گو باخبرنگارما اظهار داشت: ۵۰ درصد از سوانح رانندگی شهر همدان هنگام غروب آفتاب و تاریکی هوا رخ می دهد چرا که به علت خاموشی چراغ معابر دید رانندگان کاهش می یابد.

وی بیان کرد: هم اینک بیشتر روشنایی های نصب شده در بلوارهای آیت الله نجفی، امام خمینی (ره) و  پل فرهنگیان و  پل میدان بار و زیرگذر صدا و سیما خاموش بوده و رانندگان هنگام عبور از این خیابان ها با مشکل مواجه هستند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان افزود: خاموشی برق معابر در افزایش تصادف خودرو با عابران بیشتر تاثیرگذار است و فوتی هفته جاری یک عابر در سرازیری پل فرهنگیان نیز ناشی از نبود روشنایی و محدودیت دید افقی راننده بوده است.

سرهنگ جمالی ادامه داد: قرار داشتن در فصل پاییز و کوتاهی طول روز و تاریکی زودهنگام هوا در این فصل در کنار افزایش حجم ترافیک و خلوت نبودن خیابان ها در زمان تاریکی هوا، ضرورت رفع نواقص روشنایی معابر و روشن کردن چراغ ها پیش از تاریکی کامل هوا را بیشتر می کند.

وی افزود: به منظور پیشگیری از سوانح دلخراش به واسطه ضعف در روشنایی معابر، مکاتبه های کتبی و شفاهی لازم با شرکت توزیع نیروی برق، شهرداری و فرمانداری صورت گرفته است که امید می رود هر چه سریعتر این مکاتبه ها به نتیجه برسد.

سرهنگ جمالی اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح شهید قهاری سعید (پل میدان بار) مکان تجمع معتادان متجاهر بوده و به علت خاموش بودن روشنایی و تردد عرضی عابران از این پل روزانه شاهد تصادف خودرو با عابر در این محدوده هستیم.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان آمار متوفیان سوانح رانندگی در جاده‌های برون شهری و درون شهری این استان ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۹ درصد افزایش داشته است.

ارتین کمالی به خبرنگار ایرنا گفت: نیمه نخست سال گذشته ۱۹۱ نفر در استان همدان بر اثر تصادفات جان باختند که این آمار در مقایسه با امسال با وجود شیوع کرونا و محدودیت های تردد به ۲۱۰ نفر رسیده است.

پیک مصرف برق در استان همدان ۹۶۰ مگاوات است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت