وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 28 مهر 1400 ساعت 17:36   |   کد مطلب: 42074
رئیس هیأت مدیره انجمن فرهنگی ثارالله با بیان اینکه شورای شهر برای ابعاد مختلف شهر باید برنامه داشته باشد و از شورای شهرداری خارج شود گفت: فرار جمعیت بومی به معضل همدان تبدیل شده است.

به گزارش نافع، عصر امروز اعضای انجمن فرهنگی ثارالله در دیدار با برخی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان، نقطه‌نظرات و سوالات خود را مطرح کردند و اعضای شورا نیز به ایراد نظرات و سخنان خود پرداختند.

در ابتدای مراسم غلامرضا فریدونی یکی از اعضای انجمن فرهنگی ثارالله و مدیر جلسه اظهار کرد: مطالبه گری انجمن، خیرخواهانه است و نقدها به معنای بی‌ادبی و بی‌احترامی نیست بله به جهت شناسایی مشکلات و حل آنها است تا بهتر بتوانیم نیازهای مردم را برطرف کنیم.

رئیس هیأت مدیره انجمن فرهنگی ثارالله نیز در ابتدا با تشریح فلسفه شکل‌گیری این انجمن گفت: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مبنی بر انجام کارهای فرهنگی در حیطه آتش به اختیار در سال ۱۳۹۶ جمعی از فرهیختگان همدان، انجمن فرهنگی ثارالله را راه‌اندازی کردند.

محمدعلی‌ پرزاد با بیان اینکه در این انجمن موارد مختلف را برای شکوفا شدن و پیشرفت عدالت محور جامعه پیگیری می‌کنیم اظهار کرد: نگاه سیاسی و انتفاعی در این جمع که از اقشار مختلف اجتماع و با تخصص‌های مختلف هستند، وجود ندارد و هیچ یک از اعضا برای شخص خود درخواستی ندارند.

وی با اشاره به اینکه انجمن بر مبنا گام دوم انقلاب پیش می‌رود و فعالیت‌های خود را دنبال می‌کنند افزود: ما خودمان را بسیجی، فعال فرهنگی و اجتماعی می‌دانیم.

رئیس هیأت مدیره انجمن فرهنگی ثارالله با بیان اینکه شورای شهر برای ابعاد مختلف شهر باید برنامه داشته باشد و از شورای شهرداری خارج و شورای شهر شود تصریح کرد: شهر همدان نسبت به همسایگان خود هم عقب‌افتادگی‌هایی را دارد و بخشی از این عقب‌افتادگی را با همکاری و همفکری همه آحاد مردم می‌توان جبران کرد.

وی با تأکید بر اینکه شهر به صورت مبتدی و نه چندان عمیق پیش می‌رود ادامه داد: ما همراه هر مسئولی هستیم و هر کمکی که از ما بربیاید انجام خواهیم داد.

پرزاد با بیان اینکه همه اعضای شورای شهر با برنامه‌های خوبی ورود کردند خاطرنشان کرد: برای دوره مسئولیت در شورای شهر باید برنامه داشته باشیم و عقب‌افتادگی در حوزه طرح جامع را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه شهر باید گسترش یابد اما این گسترش با موانعی روبرو است گفت: بخش از گرانی مسکن در همدان به مدیران، مسئولان، شهرداری و شورای شهر بازمی‌گردد که نمونه بارز آن زمان‌بر بودن صدور پروانه ساخت است که مانع ساخت و ساز شده است.

رئیس هیأت مدیره انجمن فرهنگی ثارالله با تأکید بر اینکه در حوزه جذب سرمایه‌گذار باید به شهرها و کشورهای دیگر برویم اظهار کرد: سرمایه‌گذار فرار است و باید موانع برداشته شود و ما باید برای آنها تلاش کنیم تا بتوانند به فعالیت اقتصادی بپردازند.  

وی خطاب به اعضای شورای شهر افزود: ما به عنوان مشاور در کنار شما هستیم و امید است در کنار دولت خوب، مومن، پویا، فعال و انقلابی توسط مردم انتخاب شده است بتوانیم بر مشکلات پایان دهیم.

پرزاد تصریح کرد: در همدان فرار جمعیتی داریم و باید مانع از ادامه این روند شد و شرایط را برای ماندگاری بومی‌ها حفظ کرد.

سایر اعضای انجمن ثارالله نیز مباحثی چون عدم تأثیرگذاری پلیس ساختمان و افزایش نارضایتی مردم بر اثر عملکرد آن، لزوم رعایت معماری اسلامی در ساخت شهر به ویژه در صدور مجوز تراکم‌ها در کوچه‌ها و رعایت مشرفیت ساختمان‌ها بر هم، ساماندهی خانه‌های کرایه‌ای، توجه به میراث ماندگار، تغییر در رویکرد شورای شهر با دوره‌های گذشته، انجام امور عمرانی بدون منت در مناطق پایین شهر، لزوم ورود شورای شهر به مسأله طرح جامع و پرهیز از عقب‌نشینی، برداشتن موانع از راه سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز، ساماندهی وضعیت معطلی پرونده‌های صدور پروانه ساخت در سازمان نظام مهندسی، تشکیل شورایی برای بانوان و ایجاد بازارچه برای فروش محصولات خانگی بانوان را مطرح کردند.  

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت