وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 28 تير 1400 ساعت 12:25   |   کد مطلب: 41483
رئیس مرکز بهداشت ملایر با اشاره به ابتلای ١٠ کودک ملایری به کرونا گفت: فعلاًَ قطعیت ابتلای آنها به کرونادلتا تایید نشده است.

به گزارش نافع، روز گذشته خبری در برخی رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه ١٠ کودک ملایری به کرونادلتا مبتلا شده‌اند، این در حالی است که قبلا گفته شده بود موردی از بیماری کرونا دلتا در استان دیده نشده است.

به همین منظور موضوع را از رئیس مرکز بهداشت ملایر پیگیر شدیم که وی عنوان کرد: اطلاع دقیقی از تعداد کودکان مبتلا ندارم اما کرونا دلتا کودکان را هم درگیر می‌کند.

نیکو امجدی تأکید کرد: نمی‌توان به قطعیت عنوان کرد که حتما این بیماری کرونادلتاست چون نمونه جدایی ندارد که دلتا تشخیص داده شود.

وی در خصوص اینکه برخی می‌گویند ممکن است بستری کودکان به توجه به فصل تابستان، مربوط به گرمازدگی باشد عنوان کرد: مطمئنا با تست این بیماری تشخیص داده شود و یا اینکه علائم بالینی شدیدا به کرونا قطعیت دارد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ملایر در پاسخ به اینکه آیا کرونادلتا در ملایر شناسایی شده است؟ گفت: چون کرونا به کرونای هندی اپیدمی پیدا کرده؛ دیگر هر جا کرونا باشند به عنوان دلتا تشخیص می‌دهند مانند کرونای انگلیسی که وقتی اپیدمی پیدا کرد مشخصه خاصی نداشت و تمام آزمایش‌های "پی سی آر"  به یک گونه بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما