وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 24 شهريور 1399 ساعت 14:45   |   کد مطلب: 40168
فرماندار نهاوند گفت: سومین مرحله طرح ۱۲ روزه ضربتی مقابله با شیوع کرونا با توجه به وضعیت نارنجی این شهرستان از امروز در نهاوند شروع می‌شود.

به گزارش نافع، مراد ناصری ظهر امروز در ستاد مقابله با کرونا و قرارگاه زیستی در فرمانداری اظهار کرد: اجرای طرح‌های ضربتی ۱۲ روزه تاکنون در سطح شهرستان اثر مثبتی داشته و در گذشته توانسته با همکاری خوب مردم وضعیت نهاوند را از قرمز به زرد متمایل به سفید تغییر دهد.

وی انجام این طرح را با محوریت اتاق اصناف عنوان کرد و افزود: در این رابطه باید روزانه دو نوبت صبح و بعدازظهر به مدت یک ساعت از طریق ماشین بلندگودار در سطح شهر و روستا اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

فرماندار شهرستان نهاوند با بیان اینکه در حال حاضر ما در شرایط بحرانی قرار داریم و هیچ مدیری نمی تواند نسبت به این شرایط بی‌تفاوت باشد اضافه کرد: هر مدیری در سطح شهرستان نسبت به وضعیت کرونا مسئولیت دارد و باید همه پای کار بیایند زیرا مقابله با کرونا به تنهایی از دست ما و یا چند دستگاه خاص امکانپذیر نیست.

وی با بیان اینکه سلامت مردم خط قرمز ماست افزود: باید ضمن انجام فعالیت‌های روزانه، پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده و مسئولین نظارت کامل بر آن داشته باشند و در برابر کارهای خود هم مسئولیت‌پذیر باشند.

ناصری از بانک‌ها به عنوان یکی از مراکز مهم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی یاد کرد و افزود: اینکه کارمندان بانک با کشیدن نایلون خودشان را قرنطینه کرده و به فکر سلامتی خودشان باشند و مردم را به حال خود رها کنند برای ما پذیرفته شده نیست.

وی ادامه داد: باید راهکارهای تأمین سلامت ارباب رجوع در ادارات مد نظر قرار گرفته و از ارائه خدمات بانکی به افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند خودداری شود.

فرماندار شهرستان نهاوند با انتقاد از برخی از افراد که کرونا را جدی نگرفته و نسبت به رعایت پروتکل‌ها بی‌تفاوت شده‌اند یادآور شد: نباید ویروس کرونا را سیاسی کرد زیرا خطر جدی است و برخی متاسفانه به دنبال عادی سازی این مساله در جامعه بوده و نسبت به رعایت مسائل بهداشتی سهل‌انگاری کرده و حتی آن را تبلیغ می‌کنند.

وی رسیدن به شرایط زرد و سفید در دوره قبل را نتیجه رعایت بهداشت و موارد ایمنی از سوی مردم عنوان کرد و گفت: در مردادماه وضعیت شهرستان از حالت قرمز به زرد تبدیل شد اما با ناپرهیزی تعدادی از مردم و رونق تجمعات مجددا در حال نزدیک شدن به وضعیت بحرانی می باشیم که در صورت رعایت پروتکل‌ها مجددا شرایط خوبی را تجربه خواهیم کرد.

ناصری بخشداران را رکن اصلی مقابله با کرونا در سطح روستاها ذکر کرد و افزود: بخشداران باید از طریق دهیاران  
مسائل و اصول بهداشتی را به مردم اطلاع‌‌رسانی کنند که در این رابطه برخی از بخشداران مانند بخشداری خزل در این  
زمینه همکاری خوبی را از خود نشان ندادند.

وی افزود: دهیاری که نتواند سلامت مردم را تامین کرده و نسبت به عوامل تهدیدکننده در سطح روستا از خود واکنشی نداشته باشد نباید در پست دهیاری بماند زیرا اینها از بیت‌المال حقوق دریافت می کنند و باید در برابر آن نیز پاسخگو باشند.

رئیس قرارگاه زیستی نهاوند استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی را مهمترین راهکار برای مقابله با کرونا ذکر کرد و یاد آور شد: تقویت کار فرهنگی در بین مردم بهترین راهکار برای مقابله با کروناست زیرا همین موضوع کرونا را در نهاوند از وضعیت قرمز به زرد تبدیل کرد.

وی از مرکز بهداشت خواست آمار مبتلایان به کرونا و یا فوتی‌های ناشی از آن را به بخشداران اعلام و آنها نیز به  
دهیاران روستاهای زیر پوشش اطلاع دهند تا تصمیمات متناسب با آن گرفته شود.

مدیر شبکه بهداشت نهاوند نیز با بیان اینکه طی چند روز گذشته وضعیت نهاوند بحرانی شده و اگر مردم رعایت نکنند قطعا روزهای حادتری را تجربه خواهیم کرد افزود: متاسفانه طی روزهای گذشته استفاده از ماسک از سوی مردم در مقایسه با گذشته کمتر شده است.

سیامک دانشور ادامه داد: تجمعاتی مانند عروسی‌ها و یا شرکت در مجالس عزا بیشتر شده و همین عامل باعث بالا رفتن روند رو به رشد تعداد مبتلایان شهرستان شده است که باید طرح ضربتی در سطح شهرستان به اجرا درآید.

وی در بخش پایانی سخنانش گفت: برای کنترل رشد این بیماری از بخشداران و دهیاران روستا انتظار داریم با ما همکاری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت