وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 10:26   |   کد مطلب: 38973
مسوول بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه همدان مبدع سفر راهیان نور در کشور است گفت: امسال پیش‌بینی اعزام 9 هزار دانش‌آموز را به مناطق عملیاتی داریم که از حجم ابلاغی نیز عبور کرده‌ایم.

محمدتقی امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان با اشاره به اعزام دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور اظهار کرد: مقام معظم رهبری به دو موضوع «راهیان نور» و «نهضت خدمت‌رسانی و محرومیت زدایی» توجه خاصی دارند.

وی با بیان اینکه موضوع راهیان نور مورد تاکید رهبری است و ایشان ۹ بار سفر اختصاصی به مناطق عملیاتی داشته‌اند گفت: ایشان می‌فرمایند «من از حرکت راهیان نور بسیار خرسندم و این حرکت را بسیار بابرکت می‌دانم»، در جای دیگر عنوان می‌کنند «کسانی که به سفرهای راهیان نور می‌آیند و برمی‌گردند حتما چیزی به آنها اضافه شود و باید بین آنها و حادثه مهم دفاع مقدس پیوند و ناگسستنی به وجود آید».

اولین حرکت اردوهای راهیان نور از استان همدان آغاز شد

مسوول بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع )استان همدان با بیان اینکه کلیدی در اردوی راهیان نور ایجاد زمینه زیارت بامعرفت است افزود: خوشبختانه اولین حرکت اردوهای راهیان نور کشور از استان همدان آغاز شده است.

وی با اشاره به در دهه ۷۰ نخستین گروهی که حرکت راهیان نور را آغاز کردند از استان همدان بودند گفت: قرارگاه مرکزی راهیان نور نیز از دهه ۸۰ تاسیس شده و پس از آن یادمان‌ها شکل گرفت و اردوهای اسکان برای زائران ایجاد شد.

امیدی با اشاره به اینکه در این مدت قریب به ۳ میلیون نفرروز از همدان به مناطق عملیاتی اعزام شده‌اند افزود: قانون تشکیل توسعه بسیج دانش‌آموزی مصوب مجلس است که علم راهیان نور را به عنوان یک عملیات فرهنگی بزرگ با همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان مستضعفین به دوش می‌کشد.

وی از اعزام قریب به ۳ میلیون نفرروز اعزام راهیان نور توسط بسیج دانش‌آموزی خبر داد و گفت: امسال حرکت راهیان نور از هشتم آبان‌ماه مصادف با سالروز شهادت حسین فهمیده آغاز شد و ۸ هزار نفر ابلاغی استان بود تا ۵ هزار نفر به جنوب و ۳ هزار نفر به غرب اعزام شوند.

مسوول بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) همدان با اشاره به اینکه از این تعداد ۵۰ درصد پسر و ۵۰ درصد دختر بودند و مقطع تحصیلی آنها نیز متوسطه دوم بود افزود: امسال ۸ هزار سهمیه داشتیم که خوشبختانه اعزام به غرب کشور به طور کامل انجام شده است.

وی با بیان اینکه در تیرماه قریب به یک‌هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز از مدارس طرح شهید بهنام محمدی با تدابیر فرمانده سپاه و موافقت مرکز به غرب کشور اعزام شدند گفت: مرکز از این طرح استقبال کرد و همدان الگویی برای سایر استان‌ها معرفی شد.

امیدی بیان کرد: برنامه راهیان نور برای این دانش‌آموزان متوسطه اول استان تفرحی و زیارتی بود که مناطقی مثل طاق بستان، بیستون و یادمان‌های عملیات مرصاد را بازدید کردند و یک روز هم از باغ موزه دفاع مقدس همدان بازدید داشتند.

اعزام ۸۲۳۱ دانش‌ آموز همدانی به اردوی راهیان نور

وی با بیان اینکه با احتساب این یک‌هزار و ۵۰۰ نفر تا ۲۱ بهمن‌ماه امسال قریب به ۸ هزار و ۲۳۱ نفر اعزام داشته‌ایم که از حجم ابلاغی گذشته‌ایم تاکید کرد: سه مرحله دیگر از اعزام کاروان‌ها باقی مانده که با بهبود شرایط جوی استان در چند روز آینده برنامه راهیان نور دانش‌آموزی به اتمام می‌رسد.

مسوول بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه پیش‌بینی این است تا پایان امسال ۹ هزار نفر محقق شود خاطرنشان کرد: این برنامه با همکاری سپاه انصارالحسین(ع) و اداره آموزش و پرورش به خوبی اجرا شده و در حال اتمام است.

وی با بیان اینکه اردوی غرب دوروزه بوده و اردوی جنوب به دلیل بعد مسافت سه روزه است افزود: هدف از این اعزام‌ها زیارت بامعرفت و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده به ویژه به نسل نوجوان و دانش‌آموزان که مورد هجمه دشمن هستند بوده و رسالت ما در این امر خطیر است.

امیدی انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده را بسیار مهم دانست و گفت: وجود ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید در کشور و یک‌هزار و ۷۶ شهید دانش‌آموز در استان سندی بر حقانیت نسل اول انقلاب است که امیدوارم این روحیه به نسل چهارم نیز منتقل شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت