وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 5 مهر 1398 ساعت 06:21   |   کد مطلب: 37841
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ۵۰ گروه جهادی سپاه ناحیه ملایر در قالب ۴۰۰ تن به مناطق محروم و کمتر برخوردار این شهرستان اعزام شدند.

به گزارش نافع، فرمانده سپاه ناحیه ملایر در این آئین اظهار داشت: گروه‌های جهادی شامل بسیج جامعه پزشکی، عمران، صنعت، بسیج طلاب، جامعه زنان، حوزه ابی‌ ابن‌ ابیطالب(ع)، مهندسان کشاورزی، گردان ۱۵۶ امام حسین(ع)، دانش‌آموزی زینب کبری(س)، شهید کاملی شهرداری و سلمان فارسی شرکت فرآوری‌های نفتی است.

سرهنگ سید جواد حسینی افزود: قرار است جوانان، نوجوانان، روحانیت و همه اقشار دست به دست دهند و به سمت کمک به مردم در مناطق محروم حرکت کنند.

وی راز شکست دشمن را کمک به مردم و در کنار مردم بودن دانست و بیان کرد: از ابتدای امسال در راستای کمک به مردم و حل مشکلات آنان به ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار کار را آغاز کردیم.

سرهنگ حسینی با اشاره به فعالیت‌های بسیج سازندگی و اقدامات سپاه ناحیه ملایر در ۶ ماهه امسال ادامه داد: در مدت یاد شده ۱۴۰ گروه جهادی در قالب اردوهای جهادی تشکیل و به روستاهای محروم و حاشیه شهر اعزام شدند.

 

فرمانده سپاه ناحیه ملایر گفت: تاکنون سه هزا و ۵۰۰ نفر روز توسط گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف عمرانی، مشاوره، پزشکی، آموزشی، فرهنگی و هنری کار انجام شد.

سرهنگ حسینی اضافه کرد: در کنار این گروه‌های جهادی محله محور نیز تشکیل شد و هر پایگاهی گروه جهادی را تشکیل و در حوزه استحفاظی خود کار انجام می‌دهد.

وی با تقدیر از بسیج جامعه پزشکی اظهار داشت: در این راستا ۱۷ تیم پزشکی به مناطق محروم این شهرستان اعزام و از تهران نیز یک تیم پزشکی با ۵۰ پزشک به یکی از روستاهای ملایر اعزام شدند که کار بزرگی در این زمینه انجام شد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر بیان کرد: در حوزه کشاورزی در قالب طرح «همگام با کشاورز» ۴۵ مهندس کشاورزی را به ۹۵ روستای این شهرستان اعزام شدند و در کنار جهاد کشاورزی کمک شایانی به کشاورزان کمک کردند.

سرهنگ حسینی کار جهادی را کاری برخاسته از دل و ایمان دانست و افزود: بهترین راه برای شکست دشمن کنار مردم بودن و عمران و آبادانی در کشور است که به همین منظور گروه‌های جهادی به مناطق محروم و کمتر برخودار اعزام می‌شود.

 

وی فعالیت در گروه‌های جهادی را نوعی خودسازی دانست و تاکید کرد: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب با انجام کارهای جهادی، اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم و کمک به مردم، شعار خدمت‌رسانی برای پیشرفت و عدالت را ترویج دهیم.

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور آغاز و تا هفتم مهر ادامه دارد و بیش از یکصد عنوان برنامه در شهرستان ملایر در حال برگزاری است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما