وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398 ساعت 07:25   |   کد مطلب: 37107
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه منابع کافی در دسترس علاقمندان به کتابخوانی وجود دارد گفت: بیش از یک‌میلیون و 298 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان موجود است.

به گزارش نافع، در این سوژه عنوان شده برخی از کتاب‌ها در همدان یافت نمی‌شود، با وجود اینکه کتابخانه و کتاب‌فروشی‌ها در استان بسیار است اما منابع کافی برای خرید و امانت وجود ندارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این خصوص اظهار کرد: در کتابخانه‌های عمومی استان بیش از یک‌میلیون و 298 هزار نسخه کتاب  در اختیار اعضا قرار گرفته است.

عاطفه زارعی با بیان اینکه هر فرد با عضویت در یک کتابخانه امکان استفاده از خدمات تمام کتابخانه‌های عمومی استان و کشور را به دست می‌آورد گفت: 4.72 درصد از جمعیت استان در کتابخانه‌های عمومی عضو هستند و از خدمات بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه این میزان باید به 5.70 درصد ارتقا یابد تصریح کرد: در کتابخانه‌های عمومی استان امکان جستجو برای یافتن منابع مورد نیاز محققان، مؤلفان و دوستداران دانش و اندیشه وجود دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ادامه داد: افراد می‌توانند به سامانه مدیریت کتابخانه‌های  عمومی کشور به آدرس http://www.samanpl.ir مراجعه و کتاب مورد نظر خود را به شیوه‌های مختلف بیابند.

وی خاطرنشان کرد: هر سال نیز منابع جدید  توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خریداری و به تمام کتابخانه‌ها ارسال می‌شود.

زارعی با تاکید به اینکه با عضویت در هر یک از کتابخانه‌های عمومی، افراد امکان استفاده از تمام کتابخانه‌های عمومی کشور را پیدا می‌کنند گفت: منابع متنوعی در حوزه‌های مختلف موضوعی، سنی و جوامع خاص از جمله نابینایان و نوسوادان در کتابخانه‌های عمومی استان موجود و در حال بهره‌برداری است.

وی تصریح کرد: در کتابخانه‌های عمومی استان برای گروه‌های مختلف سنی کودک، نوجوان و بزرگسالان بخش‌های مختلفی تعبیه شده و قفسه‌های ویژه کتاب‌ها به طور جداگانه مشخص هستند.

زارعی به وجود پایگاه‌های منابع الکترونیکی در کتابخانه‌های عمومی استان اشاره کرد و گفت: اعضای کتابخانه‌های عمومی استان به منابع و مقالات موجود در پایگاه‌های اطلاعاتی چون نورمگز و ایران نمایه دسترسی دارند که بخش زیادی‌ از نیاز محققان و دانشجویان را برطرف می‌کند.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما