وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 8 تير 1398 ساعت 06:16   |   کد مطلب: 36904
مدیرعامل شرکت غله و بازرگانی منطقه ۱۳ گفت: واگذاری شرکت‌های غله هر استان به بخش خصوصی آن هم به قیمت بسیار پایین، اشتباه استراتژیک است.

به گزارش نافع، علی رحمانی فر در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: شرکت غله استان با تصمیم سازمان خصوصی‌سازی در 29 آذر 95 با قیمت پایه 130 میلیون تومان به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی افزود: فروش این شرکت دولتی که مایحتاج اساسی مردم را تأمین می‌کند به قیمتی بسیار ناچیز در حالی است که کارشناسان دادگستری قیمت آن را 16 میلیارد تومان تخمین زده بودند.

رحمانی فر با اشاره به واگذاری سیلوی همدان به بخش خصوصی هم بیان کرد: این واحد که در ورودی شهر همدان از سمت جاده ملایر واقع شده در سال 97 به قیمت 16 میلیارد تومان واگذار شده، اما قیمت واقعی آن بیشتر از این است.

وی با بیان اینکه سازمان خصوصی‌سازی، شرکت غله و سیلوی همدان را پایین‌تر از قیمت واقعی فروخته تصریح کرد: این کار به ضرر دولت و کشور است و واگذاری باید حساب شده بوده و ابتدا وضعیت نیروهای انسانی تعیین تکلیف شود.

مدیر شرکت غله و بازرگانی منطقه 13 در پاسخ به این پرسش که شنیده می‌شود نیروهای شرکت غله همدان 3 ماه است حقوق نگرفته‌اند، گفت: 85 نفر در شرکت غله و سیلوی همدان مشغول به کارند که با به شمار آوردن نیروهای دولتی 100 نفر می‌شوند؛ البته مقداری علی‌الحساب به آن‌ها داده شده است.

رحمانی فر با بیان اینکه واگذاری شرکت‌های غله هر استان به بخش خصوصی اشتباه استراتژیک است، تأکید کرد: این شرکت‌ها وظیفه تأمین امنیت غذایی مردم را بر عهده دارند و امور حاکمیتی را نمی‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد.

مخالفت مسئولان وقت استان با فروش شرکت غله

مدیرعامل پیشین شرکت غله و بازرگانی منطقه 13 هم به «تسنیم» گفت: استان همدان نقشی در واگذاری این شرکت و سیلو به بخش خصوصی نداشته و زمانی که این اتفاق افتاد؛ مسئولان استان و محمدناصر نیکبخت استاندار وقت نسبت به این موضوع اعتراض داشت.

علیرضا رنجبر ضرابی افزود: او به وزارت اقتصاد و دارایی نامه نوشت که قیمت تعیین شده برای شرکت بسیار پایین است، اما سازمان خصوصی‌سازی اهمیتی به اعتراض‌ها نداد.

به گزارش تسنیم، واگذاری شرکت‌های غله چند استان چون همدان بخش خصوصی با قیمت در حالی است که این واحدها جزء سرمایه‌های عمومی کشورند و حراج آن‌ها به قیمت پایین خیانت به مردم و نظام است.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاه شما