وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 07:54   |   کد مطلب: 36733
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس می گوید نباید تنها از سکه مالیات دریافت شود بلکه باید از خرید و فروش دلار، یورو و طلا نیز مالیات گرفته شود.

به گزارش نافع، امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به بخشنامه سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات از سکه، گفت:با وجود اینکه دولت به دریافت مالیات از سکه ورود کرده است، اما باید گفت که برنامه تفصیلی، منظم و کارآمدی برای همه مسائل اقتصادی و دریافت مالیات از فعالیت های اقتصادی ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس، ادامه داد: این درست نیست که از خریداران سکه مالیات دریافت شود، اما برای دلار، یورو، طلا و کسانی که با حضور در این بازارها میلیاردها سرمایه ذخیره کرده اند، مالیاتی دریافت نشود.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: از این رو انتظار می رود که دولت برنامه مدونی برای اقتصاد کشور ارائه دهد و در این بین اجرایی کردن دولت الکترونیک می تواند راه کاری مناسب برای ثبت هر گونه عملیات مالی باشد.

وی با طرح این سوال که چرا تا کنون دولت زیر بار اجرای دولت الکترونیک نرفته است، بیان داشت: از آنجایی که با اجرای دولت الکترونیک و راه اندازی سامانه ثبت هر گونه عملیات مالی مشخص می شود، دست برخی از دولتی ها که دستی در معاملات اقتصادی دارند بسته می شود، لذا اجازه اجرایی شدن این سامانه را نمی دهند.

خجسته در ادامه گفت: تا کنون 90 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی گزارش شده است اما نسبت به شفاف سازی آن گامی برداشته نمی شود، از سوی دیگر گفته می شود 900 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داده می شود که باندها، رانت ها و آقازاده ها از آن بهره مند شده اند، قوه مجریه نمی خواهد دولت الکترونیک عملی شود چرا که با اتصال سامانه های اطلاعاتی به یکدیگر، این اطلاعات در اختیار همگان قرار می گیرد و آزادی عمل از برخی دولتی ها گرفته می شود.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه سامانه جامع گمرک نیز اجرایی نشده است، اظهار داشت: باید مشخص شود این سامانه دست چه باندی است که اجازه اجرایی شدن آن را نمی دهد، بسیاری از کالاهای قاچاق از مبادی رسمی وارد می شود و کسی در این باره پاسخگو نیست.

وی تاکید کرد: دریافت مالیات از 20 قطعه سکه به بالا، مسکن موقتی است، باید مالیات از تمام فعالیت های مالی گرفته شود، دولت اگر توان اجرای قانون در ابعاد بزرگ و اصلی را ندارد کنار بکشد، البته در این بین مجلس نیز می تواند نقش موثری بازی کند و با تقویت بُعد نظارتی خود دولت را مجبور به اجرای دولت الکترونیکی کند  تا دیگر کسی جرأت فساد، خرید و فروش سکه و عملیات دلار و یورو را نداشته باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه عزمی برای اجرای قانون از سوی دولت و نظارت بر آن از سوی مجلس وجود ندارد.
منبع:خانه ملت

پایان پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت