وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 6 ارديبهشت 1398 ساعت 09:28   |   کد مطلب: 36026
توجه به نقش فرهنگ برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و تلاش دشمن برای مقابله فرهنگی با انقلاب اسلامی ، جایگاهی ویژه در اندیشه رهبر معظم انقلاب دارد و با توجه به همین جایگاه ویژه است که می فرمایند:

به گزارش نافع،  " فرهنگ و  صف‌آرایی فرهنگی در مقابل دشمن آن چیزی است که بنده هم اگر در راه آن کشته شدم ، احساس می‌کنم که در راه خدا کشته شده‌ام. هرکس در این راه کشته شود ، در راه خدا کشته شده و هرکس در این راه ، زحمتی متحمّل شود، در راه خدا متحمّل شده است. "
 رهبر معظم انقلاب ، بزرگترین تهدید پیش روی انقلاب اسلامی را خطر فرهنگی می دانند و به همین دلیل بارها در باره تهاجم فرهنگی ، شبیخون فرهنگی ، ناتوی فرهنگی ، استحاله فرهنگی ، نفوذ فرهنگی ، رخنه فرهنگی ، غارت فرهنگی و قتل عام فرهنگی دشمن تذکر داده اند.
 به عنوان مثال :
۶۸/۹/۷ درجمع فضلای حوزه علمیه قم : "يك جبهه بندي عظيم فرهنگي كه با سياست، صنعت، پول و با انواع و اقسام پشتوانه همراه است، الان مثل يك سيلي راه افتاده كه با ما بجنگد. جنگ هم، جنگ نظامي نيست و آثارش هم طوري است كه ما تا به خود بياييم، گرفتار شده ايم... تهاجم فرهنگي دشمن به صورتي است كه شما ناگهان در مدرسه هاي ما ، در خيابانهاي ما ، در جبهه هاي ما ، در حوزه علميه ما ، در مدارس و دانشگاههاي ما نشانه هاي آن را خواهيد ديد."
۷۰/۳/۲۳ در جمع كارگزاران نظام : "ما بايد تهاجم فرهنگي را يك مقوله حقيقي و جدي به حساب بياوريم. مبارزه فرهنگي با تفكر اسلامي و جمهوري اسلامي داراي شاخه‌ها وشعبات متعددي است كه اگر واقعاً انسان بخواهد آنها را بررسي و احصا كند خواهد ديد كه عرصه بسيارگسترده اي دارد. "
در ۷۱/۴/۲۲ فرمودند : " دشمن از راه اشاعه‌ فرهنگ غلط - فرهنگ فساد و فحشا - سعی می‌کند جوانهای ما را از ما بگیرد. کاری که دشمن از لحاظ فرهنگی می‌کند، یک تهاجم فرهنگی ، بلکه باید گفت یک «شبیخون فرهنگی» یک «غارت فرهنگی» و یک «قتل عام فرهنگی» است."
علی رغم تذکرات و روشنگری های رهبری در بحث تهاجم فرهنگی ، اقدام خاصی از طرف مسئولان دولتی و فرهنگی صورت نگرفت تا اینکه در ۷۲/۲/۱۵ فرمودند: " مبارزه برای استقلال فرهنگی ، از همه‌ انواع استقلالها سخت‌تر است. من یک وقت گفتم دشمنان «شبیخون فرهنگی» می‌زنند. این ادّعا راست است و خدا می‌داندکه راست است. بعضی نمی‌فهمند؛ یعنی صحنه را نمی‌بینند."
 علی رغم این همه تذکرات ،اقدام شایسته ای به عمل نیامد تا اینکه در ۸۵/۸/۱۸ درجمع دانشگاهیان سمنان از ناتوی فرهنگی دشمن پرده برداشتند ولی آنهایی که باید بیدار می شدند ، بیدار نشدند .
در ۹۳/۱/۱ درحرم مطهر رضوی فرمودند: " مسئولان فرهنگی، باید مراقب رخنه‌ فرهنگی باشند؛ رخنه‌های فرهنگی بسیار خطرناک است؛ باید حسّاس باشند، باید هشیار باشند. نمی خواهیم بگوییم همه‌ آسیب‌های فرهنگی کار بیگانگان است ؛ نه، خود ما هم مقصّریم؛ مسئولان مختلف، مسئولان فرهنگی، مسئولان غیر فرهنگی، کم‌کاری‌ها، غلط‌کاری‌ها، اینها تأثیر داشته؛ ما همه را به گردن دشمن نمی‌اندازیم؛ امّا حضور دشمن را هم در زمینه‌ مسائل فرهنگی نمی توانیم فراموش کنیم."
در ۹۴/۶/۲۵ فرمودند:" تلاش دشمن برای نفوذ، از جمله تهدیدات بزرگ است.
...نفوذ اقتصادی و امنیتی البته خطرناک است و پیامدهای سنگینی دارد اما نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمن، خطر بسیار بالاتری است که همه باید مراقب آن باشند."
 موارد گفته شده ، به عنوان مشت نمونه خروار از فرمایشات رهبراتقلاب در مباحث فرهنگی و انواع توطئه های فرهنگی دشمن می باشد که از همان سال نخست زعامت امت اسلامی به همه دولت‌ها تذکر داده شد ولی متاسفانه گوش شنوایی برای شنیدن و اراده ای برای عمل کردن به تذکرات در نزد مسئولان مربوطه وجودنداشت.
امروز براثر تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن و کوتاهی دولت و متولیان مربوطه ، شاهد وضعیت آشفته فرهنگی در جامعه و حتی در درون نهادهای دولتی ، قانون گذاری و... و استحاله فرهنگی برخی از مسئولان و جابجایی ارزشها در جامعه هستیم که اگر  فکری برای آن نشود، فردا دیر شده و هرگونه مقابله  غیر ممکن خواهدشد.
مشاهده نتایج اقدامات فرهنگی دشمن و کوتاهی مسئولان دولتی و فرهنگی کشور بیانگر این حقیقت می باشد که برای مقابله فرهنگی با استکبار باید حالت تهاجمی گرفت و کار جهادی کرد.
با عنایت به موارد فوق ، تشکیل قرارگاه فرهنگی بقیة الله  ضروری ترین کار در شرایط فعلی بود که انجام شد.
از طرفی نیز کار جهادی ، مردمیدان جهاد می طلبد و چه کسی مناسبتر و کارآمدتر از آقا عزیز ( سردار جعفری ) برای این میدان مبارزه . اقدام و انتخابی که کوتاهی گذشتگان را جبران خواهد کرد. انشاءالله
 

دیدگاه شما