آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 16:18   |   کد مطلب: 35505
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان:
توجه به اصل «خودسازی» منجر به «جامعه‌سازی» می‌شود
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه در بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب به مرحله خودسازی اشاره شده است گفت: کسی که این مرحله را طی کند می‌تواند به جامعه‌سازی و تمدن‌سازی برسد.

به گزارش نافع،‌ حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری ظهر امروز در جلسه شبکه پشتیبان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان همدان در رابطه با فضیلت ماه رجب با بیان اینکه ماه رجب یک ظرفیت ویژه و فوق‌العاده است اظهار کرد: ظرفیت ماه رجب یک ظرفیت فوق‌العاده عظیم و در دسترس است.

وی با بیان اینکه خداوند متعال می‌فرماید «ماه رجب را من یک ریسمان بین خودم و بندگانم قرار دادم هرکس به آن برسد به من رسیده است» ادامه داد: برای بهره‌برداری مناسب در این ماه همه چیز فراهم است مثلاً همین دعاهای ماه رجب فرصت خوبی هستند که جوانان باید قدر بدانند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تاکید کرد: به نظر بنده هرکسی باید در ماه رجب هر روز برای بهره‌مندی از این دعا‌ها وقت بگذارد چراکه بدون وقت گذاشتن نمی‌توان از این فرصت‌ها بهره‌مند شد.

وی با بیان اینکه در روایاتی آمده که خداوند می‌فرماید «هر کس توبه کند و به قدم صدق به طرف من بیاید اگر من او را نپذیرم خدای او نیستم» تصریح کرد: باید سرمایه‌های معنوی خود را غنی‌سازی کنید.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و با بیان اینکه در بخشی از این بیانیه به مرحله خودسازی اشاره شده است بیان کرد: کسی که این مرحله را طی کند می‌تواند به جامعه‌سازی و تمدن‌سازی برسد.

وی با تاکید بر اینکه برای خودسازی باید مراقبه کرد و برای مراقبه باید محاسبه داشت تصریح کرد: خودسازی راه میان‌بر دارد و راه میانبر آن استفاده از فرصت ماه رجب است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یادآور شد: نتیجه ذکر و توجه مجالست است و از همین طریق می‌توان با خداوند دوست شد و این فضا با جوانی کاملاً منطبق است.

وی با بیان اینکه برای اثبات صدق رفاقت با خداوند، باید آنچه خدواند نمی‌پسندد را از خود دور کنیم ادامه داد: انسان باید خود را پاکسازی کند، نشانه اصلی همین پاکیزگی است.

حجت الاسلام حاج علی‌اکبری تاکید کرد: شما جوانان به خاطر گوهر وجودی که دارید این راه را سریع‌تر می‌توانید بروید و هر کجا آسیبی به دیده بود آن را با استغفار جبران کنید، ماه رجب ماه استغفار است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت