وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 6 اسفند 1397 ساعت 16:19   |   کد مطلب: 35293
مدیر کل کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه کمک‌های مردمی نسبت به سال ۹۶ افزایش داشته است، گفت: استان همدان جزء ۵ استان برتر کشور در حوزه کمک به ایتام است.

به گزارش نافع، پیمان ترکمانه عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران، با تبریک به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و هفته زن اظهار کرد: سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ تعداد خانوار تحت پوشش شش درصد و تعداد نفرات ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد.

وی افزود: در سال ۹۷ با افزایش ۲۴ درصدی خانوار و ۳۶ درصدی نفرات مواجه بودیم و شرایط امروز به صورتی رقم خورده  که تعداد مراجعات به کمیته امداد بیشتر شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان با بیان اینکه کمیته امداد چند روز دیگر 40 ساله می‌شود، عنوان کرد:  مستمری پرداختی به خانواده‌های پنج نفر به بالا در مجموع ۷۴۴ هزار تومان و خانواده‌های دو نفره در مجموع ۳۶۶ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه تلاش ما این است که در بخش حمایتی آسیبی به خانواده‌ها نرسد، گفت: در سال ۹۷ میزان مستمری پرداختی به خانواده‌ها ۱۰۲ میلیارد، ارائه خدمات درمانی ۸ میلیارد، پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی 6 هزار و 734 نفر از سرپرستان خانوار تحت حمایت، مبلغ ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.

ترکمانه افزود: پرداخت کمک مستقیم ۲۶ هزار و ۲۶۷ نفر از خیرین به 6 هزار و 771 نفر از ایتام و محسنین در مجموع 18/5  میلیارد تومان و پرداخته هزار و 279  مورد کمک هزینه بلاعوض جهیزیه به مبلغ ۴ میلیارد و 200 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه خدمات فرهنگی اردویی به ۸ هزار و ۳۳۳ نفر دانش‌آموز و ۸۷۵ دانشجو و طلبه به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است، بیان کرد:  پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون و پرداخت ۱۵ هزار و ۱۲۵ مورد کمک بلاعوض برای رفع مشکلات خاص نیازمند مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان با بیان اینکه پرداخت کمک‌های اجاره، ودیعه مسکن، تامین لوازم ضروری زندگی، اطعام نیازمندان، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رایگان، توزیع کمک‌های جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: کل کمک‌های بلاعوض تقدیمی به خانواده‌های نیازمند در مجموع ۱۷۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به وام‌های پرداختی به خانواده‌ها، بیان کرد: با پرداخت تسهیلات اشتغال از محل تبصره ۱۶ تسهیلات روستایی و منابع داخلی امداد، تعداد شغل ایجاد شده در سال جاری 3 هزار ۱۴۱ و تعداد طرح‌های در حال نظارت ۱۴هزار و ۵۶۴ طرح به مبلغ ۵۵ میلیارد است.

ترکمانه با اشاره به سایر وام‌های پرداختی عنوان کرد:  کل وام‌های پرداختی ۸۲ میلیارد تومان است.

وی در ادامه با اشاره به کمک‌های مردمی  در سال ۹۷ افزود: میزان کمک‌های مردمی از  صدقات صندق‌ها، ۱۰ میلیارد تومان است، همچنین زکات 5 میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و سایر کمک‌های مردمی ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده که در مجموع کل کمک‌های مردمی ۴۵ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان با بیان اینکه در نظر داریم صندوق صدقات را کمتر کنیم اضافه کرد: قصد داریم مردم صدقات خود را  غیرحضوری و با موبایل پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه هیچ پولی از کمک‌های مردمی به خارج از استان نمی‌رود عنوان کرد: ۲۷ درصد از خدمات به مردم از کمک‌های مردمی است و آرزو داریم که این مبلغ به صد در صد برسد.

ترکمانه با بیان اینکه  9 میلیارد و ۷۰۰ میلیون  تومان به عنوان حق بیمه تأمین اجتماعی ۶ هزار و ۷۳۴ نفر از سرپرستان خانوار تحت حمایت پرداخت کردیم اضافه کرد: کمک‌های مردمی نسبت به سال ۹۶ افزایش داشته و استان همدان جزء پنج استان برتر کشور در حوزه کمک به ایتام است.

وی با بیان اینکه ۲۰ سال است جشن نیکوکاری برگزار می‌شود یادآور شد: در اسفند ماه این جشن را برگزارخواهیم کرد و در نظر داریم که کمک‌های نقدی و غیر نقدی را برای کمک به نیازمندان جمع‌آوری کنیم.

مدیرکل کمیته استان همدان با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی طرح‌های مختلفی برای مددجویان و خانواده‌های آنان توسط این مجموعه اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: برای زنان سرپرست، دانشجویان و دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد سالانه دوره‌های آموزشی ویژه‌ای برگزار می‌شود.

وی افزود: دشمن از طریق فضای مجازی به اعتقادات و فرهنگ این کشور  هجمه وارد می‌کند و تنها یک نهاد و ارگان قادر به مقابله با آن نخواهد بود و حضور فعالانه سایر دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی و مردمی را می‌طلبد تا بتوانیم در حوزه فقر زدایی موفق باشیم  و کمیته امداد در تولید فقر هیچ نقشی ندارد.

ترکمانه با بیان اینکه سه دسته افراد تحت پوشش کمیته امداد هستند گفت: ب‌ سرپرست ها، خانواده‌هایی که سرپرست خانواده از کار افتاده و یا در زندان است. کسی از ما شکایت نمی‌کند چون جواب منفی ما هم با محبت است.

وی با اشاره به امارت نومحال که محل اختلاف با میراث فرهنگی است، گفت: قرار شده است که اختلاف بین کمیته امداد و میراث فرهنگی حل و فصل شود و در گذشته با حکم دادستانی این محل به کمیته امداد واگذار شده و همچنین توافقی که با شهرداری داشتیم این امارت برای برای کمیته امداد ماند و ما درنظر داریم آنجا دو ساختمان هشت طبقه  بسازیم و از منابع درآمدی آن برای فقرا استفاده کنیم.

انتهای پیام/ح/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت