آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 21 دى 1397 ساعت 13:49   |   کد مطلب: 34689
عضو قرارگاه مرکزی امام حسین(ع)
امروز جنگ‌ندیده‌ها تحلیلگر جنگ شده‌اند
عضو قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) گفت: برخی‌ افراد که جنگ را ندیده و بوی باروت را استشمام نکرده‌اند امروز تحلیلگر جنگ شده و به فرماندهان و سرداران هشت سال جنگ تحمیلی حمله می‌کنند که این فقط یک بازی از سوی دشمن است.

به گزارش نافع،‌ سردار مهدی صدیق در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه، با اشاره به عملیات‌های کربلای ۴ و ۵ اظهار کرد: بازخوانی این عملیات‌ها همیشه باید صورت بگیرد چرا که درس‌های زیادی برای جوانان ما دارد.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی در اوایل انقلاب از راه‌های مختلف برای ضربه زدن به نظام استفاده کرد ولی موفق نشد، افزود: پس از این شکست‌ها کشورهای مستکبر با محوریت عراق و با سوءاستفاده از طمع صدام به رهبری اعراب اقدام به تحمیل جنگ بر علیه ملت ما کردند.

 ادامه داد: در اوایل زمان جنگ که بنی‌صدر رییس جمهور ایران بود وضع سیاسی کشور نامطلوب بوه و نظامیان ما  آموزش های کلاسیک ندیده بودند و در سایه ناکارآمدی ارتش در آن زمان،کشور صدمات زیادی را متحمل شد.

وی با اشاره به ورود مؤثر سپاه پاسداران در مقابله با رژیم بعثی عراق گفت: عملیات‌های پی در پی یکی پس از دیگری انجام  می‌شد و سپاه پاسداران با استفاده از بسیج مردمی عملیات‌های کمرشکن چون فتح‌المبین و پس از آن رمضان را انجام دادند.

صدیق با انتقاد از تحلیل افرادی که در زمان جنگ نبودند اما اظهارنظر می‌کنند، افزود: امروزه افرادی را می‌بینیم که بوی باروت نخورده‌اند ولی تحلیلگر جنگ شده‌اند و به فرماندهان و سرداران 8 سال جنگ تحمیلی حمله می‌کنند که این فقط یک بازی از سوی دشمن است.

وی با اشاره به انجام عملیات فاو در سال 64 ادامه داد: رزمندگان ما با عبور از رودخانه وحشی اروندرود ضربه سهمگین دیگری بر نیروهای صدام وارد کردند که این عملیات در دنیا اثرات فوق‌العاده‌ای برجای گذاشت.

این فرمانده دفاع مقدس به عملیات جزیزه مجنون و دیگر عملیات‌های آبی و خاکی متعدد در سال 65 اشاره و تصریح کرد: در عملیات کربلای ۴، امریکایی‌ها با کمک منافقین جابجایی نیروهای ما را مطلع شده و باعث شد نتوانیم در این عملیات موفق شویم.

وی خاطرنشان کرد: اما فرماندهان پس از بررسی وضعیت، نیروها را ساماندهی کرده و در نهایت شلمچه را علی‌رغم تجهیزات و نیروهای زیادی که دشمن در منطقه داشت برای عملیات انتخاب کردیم و موفق شدیم.

انتهای پیام/ا/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما