آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 12:21   |   کد مطلب: 33601
نایب رئیس شورای شهر همدان گفت: هیأت تطبیق برخی مصوبات را تفسیر به رأی می‌‎کند؛ صلاح شهر هم در نظر گرفته شود.

به گزارش نافع، حمید بادامی‌نجات در دیدار اعضای شورا با استاندار با بیان اینکه در برخی موارد از هیأت تطبیق انتظار می‌رود صلاح شهر هم در نظر گرفته شود، اظهار کرد: در هیأت تطبیق برخی مصوبات را تفسیر به رأی می‌‎کنند که فرمانداران باید همراهی بیشتری در این خصوص داشته باشند.

وی در ادامه به تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی شهرداری همدان اشاره کرد و گفت: وضعیت استخدامی این نیروها باید به منظور ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر حل شود.

نایب رئیس شورای شهر همدان شهرداری همدان را جزو دستگاه‌های اجرایی با عمکلرد مناسب برشمرد و بیان کرد: اقدامات مدیریت شهری، شهر را بر روی ریل توسعه قرار داده است.

وی در بخش دیگر سخنانش با تأکید بر برخورد قاطع با مفسدان در هر جایگاهی، افزود: انتظار می‌رود روند برخورد با مفسدان به شیوه‌ای باشد که انگیزه کاری افراد سالم تضعیف نشود.

بادامی‌نجات از راه‌اندازی فرهنگسرای کسب و کار در شهر همدان خبر داد و تصریح کرد: فضای زیرساختی و پشتیبانی این مجموعه توسط شهرداری همدان و آموزش نیز توسط فنی‌وحرفه‌ای استان به انجام خواهد رسید.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان نیز نشاط اجتماعی را یکی از نیازهای اساسی مردم برشمرد و ادامه داد: مبنای برنامه‌ریزی پیاده‌راه‌های شهر به عنوان مقصد گردشگری به منظور ایجاد فضایی برای شور و نشاط اجتماعی و گفت‌وگو بوده که نیازمند حمایت بیشتری برای برپایی برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی است.

رضوان سلماسی با بیان اینکه سیاست‌ها بر این است تا همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشور شناخته شود، خاطرنشان کرد: حفظ بافت تاریخی و فضای سبز به عنوان یکی از مهمترین مباحث ماندگاری گردشگران، نیازمند نگاه ویژه مدیران استان است.

وی در ادامه یادآور شد: پروژه‌های مختلف ملی از حوزه کاری شهرداری همدان خارج است که باید زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری را فراهم کرده و در کنار این مباحث، داشته‌های تاریخی و فرهنگی استان را نیز حفظ کنیم.

معاون سياسي امنيتي استاندار همدان نیز با تأکید بر نشاط در حوزه مسائل اجتماعی، اظهار کرد: در این زمینه نقش شورای شهر همدان بسیار مهم و کلیدی است.

سید سعید شاهرخی، ایجاد نشاط اجتماعی را نشأت گرفته از سیاست اصولی دولت برای تقویت سرمایه‌های اجتماعی دانست و گفت: نشاط اجتماعی باید منطبق با امنیت جامعه حفظ شود.

محمودرضا عراقی معاون امور عمرانی استاندار همدان نیز با بیان اینکه تعداد نیروهای انسانی شهرداری‌ها بیش از ظرفیت موجود آن است، تصریح کرد: تبدیل وضعیت‌ نیروهای شرکتی و قردادی به صورت متمرکز در قالب برپایی آزمون در وزارت کشور مدیریت می‌شود که در حال حاضر اعلام کرده‌اند هرگونه استخدام از روزمزد تا قراردادی بدون مجوز تخلف محسوب می‌شود.

مديرکل امور شهري و شوراهاي استانداري همدان نیز با بیان اینکه در ساختار استخدامی‌های شهرداری به ازای هر پست سازمانی، 3.5 نفر مشغول به کار هستند؛ افزود: بر اساس پیگیری‌ها 5 هزار نفر سهمیه برای استان همدان دریافت کرده‌ایم که امیدواریم در آینده نزدیک اجرایی شود.

سید حسین جعفری بیان کرد: تلاش داریم اعضای هیأت تطبیق نیز به سمت تخصص‌ محوری گرایش پیدا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت