آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 11:35   |   کد مطلب: 33600
مدیر‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان گفت: 70 درصد توزیع لاستیک‌های حواله‌ای استان ویژه ناوگان برون شهری و بقیه برای حمل بار شهر است.

مصطفی پناهنده در گفت‌وگو با خبرنگار نافع، درباره اقدام انجام شده برای برطرف کردن کمبود لاستیک در استان، اظهار کرد: از دو ماه گذشته تاکنون بیش از 5 هزار حلقه لاستیک در استان بر اساس پیمایش رانندگان با حواله دولتی توزیع شده است.

وی با بیان اینکه 70 درصد توزیع لاستیک های حواله ای استان ویژه ناوگان برون شهری و بقیه برای حمل بار شهر است، گفت: بر طبق این پیمایشی بودن شماره هوشمند رانندگان برای دریافت لاستیک ثبت می‌شود و به همین دلیل امکان تخلفی وجود ندارد.

مدیر‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان بیان کرد: سازمان صنعت و معدن استان حواله را در اختیار این اداره کل قرار داده و ما هم بر اساس روشی که مشخص شده این حواله‌ها را بین رانندگان توزیع می‌کنیم.

وی افزود: به هر راننده‌ای که حواله دریافت کرده است دو حلقه لاستیک تعلق گرفته و به خودروهای غیرفعال لاستیکی تعلق نمی‌گیرد.

پناهنده تصریح کرد: بر اساس ضرورت، امکان دارد با صلاحدید بازرسی اداره‌کل راهداری استان همدان خارج از نوبت حواله لاستیک هم به راننده‌ای داده شود، اما بیش از دو حلقه نیست.

وی درباره مطالبات رانندگان به کمبود لاستیک حواله‌ای نیز یادآور شد: بر مبنای سهمیه‌ای که داریم حواله توزیع می‌شود و مسئولان درصدد دریافت سهمیه بیشتر برای استان هستند.

مدیر‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان با تأکید بر اینکه این مشکل تنها مربوط به همدان نیست و باید برای کل کشور لاستیک تأمین شود، تصریح کرد: اگر لاستیکی هم در بازار آزاد وجود دارد رانندگان ممکن است به دلیل تفاوت قیمت آن لاستیک خود را فروخته باشند.

وی با بیان اینکه توزیع لاستیک دولتی بر اساس نوبت‌بندی است، ادامه داد: قیمت، نوع، اندازه و نشان تجاری لاستیک‌ها هم مشخص است.

پناهنده با اشاره به فعالیت حدود 95 شرکت حمل‌ونقل و 52 شرکت مسافربری در استان همدان، اظهار کرد: در این بین 19 هزار راننده در بخش حمل‌ونقل کالا و 3 هزار نفر هم در بخش حمل‌ونقل مسافر مشغول کار هستند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت