دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 11:22   |   کد مطلب: 33599
رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه طی سال‌های گذشته جایگاه و منزلت شوراها در استان همدان تضعیف شده است، گفت: دستگاه‌های اجرایی از اختیارات و اجرای مصوبات شورا، تمکین نمی‌کنند.

به گزارش نافع، کامران گردان صبح امروز در دیدار اعضای شورای شهر با استاندار با بیان اینکه انتخابات هیأت رئیسه دور دوم شورای پنجم شورا با همراهی اعضا به انجام رسید، اظهار کرد: این انتخابات با تعامل حداکثری اعضای شورا به منظور پیشبرد اهداف مدیریت شهری و سیاست کلان برگزار شد.

وی با تأکید بر جایگاه شوراها در قانون اساسی به‌ ویژه اصل 103 و قدردانی از حمایت و همراهی مجموعه استانداری همدان از شورای شهر همدان، گفت: متأسفانه طی سال‌های گذشته جایگاه و منزلت شوراها در استان همدان تضعیف شده است و دستگاه‌های اجرایی از اختیارات و اجرای مصوبات شورا، تمکین نمی‌کنند.

رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه اندکی ملایمت در مصوبات شورا که منطبق با قانون و به نفع مردم و مدیریت شهری است، ضرورت دارد، تصریح کرد: سخت‌گیری بیش از حد بر مصوبات شورا، آسیب جدی برای شهر و پروژه‌های شهری است که مدیریت شهری را با چالش همراه می‌کند.

وی خطاب به استاندار همدان خواستار کمک به شهرداری و شورا شد و افزود: کمک دهید تا شهرداری همدان از بحران مالی خارج شود و شورا هم بتواند با مصوبات قانونی و تعامل با سایر ارگان‌ها، مدیریت شهر را پیش ببرد و شاهد پیشرفت کاری در شهر باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه شوراها به عنوان پارلمان محلی بر مبنای خرد جمعی اقدام می‌کنند، خاطرنشان کرد: مباحث اثرگذاری به سرمایه‌گذاری گرده خورده است که در حال حاضر حمایت از سرمایه‌گذار روند خوبی را طی نمی‌کند.

حسین قراباغی از آماده بودن بسته حمایتی سرمایه‌گذاری در شهرداری همدان خبر داد و یادآور شد: باید شرایط موجود برای فعالیت شوراها تلطیف شود تا عدم تمکین از شورا به شهرها آسیب‌ نزند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان نیز بیان کرد: با توجه به وضعیت مالی حاکم بر جامعه تکمیل پروژه پل شهید همدانی نیازمند اعتبارات ملی است که امیدواریم این مسئله توسط نمایندگان مجلس و استانداری همدان پیگیری شود.

علی فتحی ادامه داد: با توجه به اینکه شهروندان خیابان 10 متری رضوان از یک سانتیمتر فضای سبز هم محروم هستند انتظار می‌رود وضعیت زمین بنیاد مسکن واقع در این منطقه با میانجی‌گری استاندای برای احداث پارک تعیین‌ تکلیف شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت