آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 تير 1397 ساعت 12:50   |   کد مطلب: 32778
معاون فرهنگی دادگستری استان همدان با بیان اینکه در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، شش درصد کاهش آمار طلاق داشته‌ایم گفت: بنیاد صیانت از خانواده در استان همدان تشکیل شده است و با کمک ائمه جمعه سعی داریم تا در مقوله پیشگیری از طلاق موثرتر عمل کنیم.

به گزارش نافع، به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین "احمدوند" معاون فرهنگی دادگستری استان همدان گفت: بنیاد صیانت از خانواده در استان همدان تشکیل شده است و با کمک ائمه جمعه سعی داریم تا در مقوله پیشگیری از طلاق موثرتر عمل کنیم.

وی افزود: خوشبختانه برنامه‌های فرهنگی دادگستری استان با وجود کمبود بودجه و امکانات در سال ۱۳۹۶ به شکل مطلوبی انجام شد.
معاون فرهنگی دادگستری استان همدان در ادامه بیان کرد: نخستین برنامه اردوی راهیان نور به جنوب و غرب برگزار که در این برنامه حدود ۲۰۶ نفر در قالب ۴ اتوبوس به این مناطق اعزام شدند.
حجت الاسلام احمدوند به میزبانی همدان در مسابقات قرآنی اشاره کرد و افزود: همدان در سال گذشته میزبان مسابقات قرآنی منطقه ۲ کشوری بود که ۲۵۷ نفر در این مرحله منطقه‌ای از ۷ استان اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و همدان در ۱۶ رشته به رقابت پرداختند که نفرات اول و دوم نیز در مسابقات کشوری حضور یافتند.
حجت الاسلام احمدوند به همکاری با صداوسیمای مرکز استان اشاره و بیان کرد: در سال گذشته با همکاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، ۱۵ برنامه کوتاه تولید کردیم که از سیمای مرکز همدان پخش شد.
وی به اجرای برنامه کتابخوانی در سطح ساختمان‌های دادگستری استان همدان اشاره کرد و گفت: ۱۱ قفسه کتاب در سطح ساختمان‌های دادگستری استان مستقر کرده ایم تا ارباب رجوع در زمان بیکاری بتواند مطالعه کند.
معاون فرهنگی دادگستری استان همدان گفت: در اجرای دستورالعمل تکریم ارباب رجوع، تابلو‌های مربوطه را در همه ساختمان‌های دادگستری نصب کرده‌ایم و تعدادی از سربازان را آموزش داده‌ایم که ضمن احترام به مردم، آن‌ها را به اتاق‌های مورد نظر و شعب دادگاه هدایت کنند.
وی تصریح کرد: مشاوره و مددکاری رایگان در دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان به صورت مستمر برگزار می‌شود و در دادگستری‌های استان چند مرکز مشاوره رایگان دایر شده است که کارشناسان مرکز مشاوران قوه قضاییه به کمک اداره آموزش، هر روز از ساعت ۹ الی ۳۰/۱۲ خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهند.
وی افزود: با کمک اداره آموزش و کانون وکلا و همچنین ماده ۱۸۷، وکلای رایگان برای کسانی که توانایی گرفتن وکیل ندارند گرفته می‌شود و تعداد قابل توجهی از پرونده‌ها به این شکل اعلام وکالت شده است. همچنین در مورد مجازات جایگزین حبس، بیشتر تلاش می‌شود از جزای نقدی استفاده شود.
وی در پایان به توزیع بروشور‌های حقوقی گام به گام اشاره کرد و افزود: در هفته قوه قضاییه و هفته دفاع مقدس در نمازجمعه، بروشور‌های حقوقی گام به گام میان مردم تقسیم شد که با استقبال گسترده نمازگزاران همراه بود.

انتهای پیام/
 

دیدگاه شما