آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 1 تير 1397 ساعت 12:56   |   کد مطلب: 32683
روز گذشته سه اتفاق همزمان باعث شد تا جمهوری اسلامی و بخصوص انقلابیون مورد هجوم رسانه ای در فضای مجازی قرار گیرند: جریان ویلای لواسان، لغو موقت پخش بازی تیم ملی در استادیوم آزادی و عدم حضور کارلوس پویول در صدا وسیما

در هر سه مورد رسانه های غیر انقلابی داخل و رسانه های ضدانقلابی خارج کشور به شدت در حال خوراک دهی رسانه ای و ملتهب کردن فضا بودند و سعی داشتند نهادهای حاکمیتی را مسئول نابسامانی ها و دزدی های کشور معرفی کرده و نظام را متهم به دشمنی با شادی مردم نمایند و از این آب گل آلود ماهی بگیرند. از آنجا که اکثر حاضرین در فضای مجازی هم اطلاع دقیقی در مورد ساختارهای قانونی و مسائل سیاسی کشور ندارند به سادگی خام اخبار و تک جمله های تحلیلی رسانه های معاند داخلی و خارجی شده و شروع به اتهام زنی و کینه ورزی نسبت به حاکمیت میکردند که هنوز هم ادامه دارد.

از ایرادهای مدیریتی ایجاد کننده این سه رخداد که بگذریم(کاش حوصله خواندن داشتید تا نمی گذشتیم)به وضوح در هر سه مورد فوق، بخش اعظم موفقیت جولان رسانه ای گروه های معاند، ناشی از عدم روشنگری به موقع مسئولان ذیربط بود. حتی این عدم روشنگری باعث شد تا فعالان رسانه ای انقلابی که نسبتا جزء مطلعین مسائل قانونی و سیاسی کشور هستند نیز دچار سردرگمی در تحلیل شوند چه برسد به مردم عادی.

البته با اطلاعات ناقصی که در دست است جریان ویلای لواسان جای دفاع ندارد ولی در این زمینه کلی ابهام وجود دارد که ستاد اجرایی فرمان امام می توانست آنها را رفع کند ولی متاسفانه خبری از توضیح نیست. در موضوع پلمپ موقت ورزشگاه آزادی نیز توضیح روشن قوه قضائیه و پلیس میتوانست جلوی هجمه ها را بگیرد ولی متاسفانه به جز چند خبر دوخطی، توضیح دیگری داده نشد. شاید قهر فردوسی پور ظاهرا موضوع کم اهمیتی باشد ولی رسانه کاری کرده که این موضوع برای افکار عمومی بسیار بااهمیت شده است و در این مورد هم عدم توضیح مسئولین صدا وسیما باعث افزایش هجمه ها به نظام و بهانه دادن به دست ضدانقلاب شد.

مشخص نیست تا کی نظام اسلامی و این انقلاب مظلوم قرار است چوب عدم روشنگری به موقع بعضی از مسئولان را بخورد.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت