دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 27 فروردين 1397 ساعت 15:45   |   کد مطلب: 32393
مسئول پلیس فتای همدان اظهار داشت: یکی از قابلیتهای تلگرام این است که نقش بسزایی در وقوع جرایم علیه اشخاص ، عفت و اخلاق عمومی و امنیت ملی دارد .

سرهنگ دوم فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان در گفتگو با خبرنگار نافع ضمن اشاره به برخی مشکلات پیام رسان تلگرام، اظهار داشت : شبكه اجتماعي تلگرام يك پيام رسان تحت موبايل مي باشد ,كه از سال 2013شروع به فعاليت نموده است و طي سالهاي اخير كاربران زيادي را در سطح كشور به خود جذب نموده است.

 

 سرهنگ فیروز سرخوش نهاد در همین رابطه ادامه داد:اين شبكه اجتماعي به علل مختلف در حال حاضر بيشترين كاربر را در بين ايرانيان با خود همراه کرده است ,به همين دليل شايسته است در قابليتها و خصوصيات و اهداف و نگرش گردانندگان آن توجه ويژه معمول گردد.ُ

 

سرهنگ دوم سرخوش اظهار داشت: بنا بر اخبار واطلاعات موجود صرف نظر از صحت و عدم صحت  آن بيش از 45 ميليون كاربر ايراني عضوشبكه اجتماعي تلگرام هستند  و برابر قوانين و مقررات اين اپليكيشن اطلاعات خصوصي خود را بمنظور ثبت نام و استفاده ازامكانات  اين پيام رسان در اختيار سرور مركزي آن قرار داده اند.  اين مهم مي تواند بعنوان يك تهديد در بحث حفاظت سايبري مورد توجه مردم عزيز ومسئولان محترم قرار گيرد.

 

سرهنگ دوم سرخوش تصریح داشت : يكي از قابليتهاي شبكه اجتماعي تلگرام این است كه نقش بسزايي در وقوع جرائم عليه اشخاص، عفت و اخلاق عمومي وامنيت ملي دارد. از سوی دیگر با  وجود  ارتباط يك سويه به نام كانال كه در داخل يك فناوري مبتني بر نسل دوم وب كه مهمترين شاخصه آن تعاملي بودن است در جريان است,معمولا" هويت گرداننده كانال مخفي می باشد و همين قابليت مي تواند دست آويز سوء استفاده سايبري بسياري از افراد نا صالح ،كلاهبرداران و مجرمين قرار گیرد  و موجبات فريب وتشويش افكار و اذهان عمومي و انتشار اكاذيب را فراهم آورد.

 

رئیس پلیس فتا اشاره داشت : به دلیل آنکه شبكه اجتماعي تلگرام داراي قابليتهاي ارتباطي فراواني مي باشد، ارتباطات افراد از نظارت همگاني خارج و ديده بان عمومي در آن وجود ندارد ، اين گونه ارتباطات مي تواند بصورت پنهاني صورت بگیرد  و همچنين دسترسي به ساير افراد بدون اخذ مجوز از آنان به سهولت امكانپذير است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر  شبكه اجتماعي تلگرام  محل شكل گيري ارتباطات نامتعارف بخصوص در بين جنس هاي مخالف گرديده و همين امر مهم موجب آسيب هاي فراواني به اركان اخلاقي جامعه بخصوص در عرصه نهاد مقدس خانواده و شكل گيري اختلافات بين زوجهاي جوان گرديده است.

 

سرهنگ دوم  سرخوش یادآور شد : يكي از مهمترين علل گرايش افراد در اين شبكه اجتماعي به سوي ارتكاب جرائم درك نا صحيح كاربران از ساختار اينترنت و قابليتهاي اختصاص IP به آنان می باشد , با فرض داشتن هويت پنهان اقدام به ارتكاب جرائم مختلف مي نمايند كه اين امر توهمي بيش نبوده و شايسته است كليه شهروندان عزيز به اين نكته توجه نمايند ,كه در فضاي مجازي رد پاي ديجيتالي كاربران توسط پليس به سهولت قابل رديابي و دسترسي به هويت واقعي كاربران امكان پذير است ، لذا با تغيير نام و به فرض داشتن هويت پنهان امكان گريز از تعقيب قانوني فراهم نخواهد شد و پليس فتا به اينگونه مجرمين اخطار مي نمايد كه در صورت هرگونه تحرك غير قانوني بطور حتم تحت تعقيب انتظامي وقضايي قرار خواهند گرفت.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما