آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 12:01   |   کد مطلب: 30522
رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان نسبت به صعودکنندگان مناطق و ارتفاعات کوهستانی همدان با توجه به شرایط نامساعد جوی هشدار داد.

به گزارش نافع، علیرضا گوهری روز پنجشنبه در این باره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به بارش های ساعات گذشته به ویژه ریزش برف در ارتفاعات ، کوهنوردان در صورت صعودهای آخر هفته نسبت به رعایت نکات ایمنی اقدام کنند.
وی ادامه داد: همراه داشتن وسایل ضروری برای کوهنوردی از جمله وعده غذایی اضافه، تجهیزات روشنـایی، سـوت، قطب نما، کمکهای اولیه، چاقو، کبریت، کارت شناسایی و گوشی همراه بسیار ضروری است.
وی یادآور شد: انتظار می رود در صورت صعود، کوهنوردان از مسیرهای تعیین شده با تجهیزات گرمایشی اقدام کنند و از انحراف مسیر و عزیمت به مسیرهای نا آشنا و خطرناک به طور جدی خودداری شود.
گوهری تاکید کرد: صعودهای زمستانی باید گروهی باشد و از کوهنوردان درخواست داریم به صورت انفرادی کوهپیمایی و صعود به ارتفاعات را نداشته باشند.
گوهری افزود: اجتناب از صعود در هوای بد و مه آلود، توجه به توصیه سایت های کوهنوردی و هواشناسی و نیز استفاده از پناهگاه ها و اماکن ایمن در هوای نامساعد توصیه می شود.
همدان یکی از فعال ترین استان ها در صعودهای کوهستانی است.
براساس آمارهای اعلام شده ، 10هزار ورزشکار به صورت هفتگی در ارتفاعات استان همدان کوهنوردی می کنند.

انتهای پیام /

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها