آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 08:30   |   کد مطلب: 30514
امام جمعه اهل تسنن قروه با اشاره به اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا در مورد انتقال پایتخت رژیم صهونیستی به بیت المقدس گفت: ترامپ در تلاش است تا با ایجاد یک جنگ روانی علاوه بر گسترش حاشیه امنیت اسرائیل، به اهداف اقتصادی خود نیز دست یابد.

رئیس جمهور آمریکا اخیرا در خصوص انتقال پایتخت رژیم صهونیستی به بیت المقدس اظهار نظر نابخردانه ای داشته که واکنش علمای اهل سنّت و تشیّع را بر انگیخته است.

 

بیت المقدس قبله نخست مسلمین بوده و سالهاست در محاصره رژیم غاصب صهیونیست قرار دارد از این رو هم در بعد دینی و هم از منظر استراتژیکی دارای اهمیت بالایی برای مسلمانان جهان است.

 

مسئله بیت المقدس و قدس شریف به قدری برای مسلمانان حائز اهمیت است که امام خمینی(ره)، جمعه پایانی ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نام نهاده و آغاز حرکتی عظیم را در رهایی و آزادسازی آن خواستار شدند.

 

اما امروز استکبار با حیلت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به این شهر تلاش میکند تا یکی از مهمترین مقدسات مسلمانان را که اهمیتی مذهبی و سیاسی برای جهان اسلام دارد تصاحب کرده و اعمال اهداف و خواسته های خود را از این نقطه دنبال کند.

 

مترصد آن شدیم تا در این موضوع از نظر علمای شیعه و سنی نیز بهره مند شویم به همین منظور گفتگویی با امام جمعه اهل سنّت شهر قروه ترتیب دادیم که در ادامه می آید:

 

*آمریکا، حامی همیشگی اهداف اسرائیل در گسترش امنیت اوست

ماموستا ملاهاشم نوری، امام جمعه اهل تسنن قروه در گفتگو با خبرنگار  نافع ضمن تبریک ایام هفته وحدت، با اشاره به اظهارنظر رئیس جمهور آمریکا در مورد انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس اظهار کرد: کشور آمریکا همواره همراه و حامی اهداف رژیم غاصب صهیونیستی بوده و در اجرای برنامه ها و اهداف منفعت طلبانه و حیله گرانه این رژیم همدستی آشکاری داشته و دارد.

 

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف و برنامه های همیشگی اسرائیل اختلاف افکنی بین مسلمانان برای دستیابی به امنیت و آرامش خود است عنوان کرد: دولت آمریکا در دوران ریاست جمهوری شخصیت های مختلف این کشور، جنایات متعددی را نسبت به مسلمانان جهان روا داشته اند تا حاشیه امنیت رژیم صهیونیستی افزون شود.

 

این عالم روحانی اهل تسنّن ادامه داد: "ترامپ" رئیس جمهور فعلی آمریکا، شخصیتی واقعا دیوانه است که حتی بسیاری از مردم و مدیران آمریکا عملکرد او را نمی پذیرند.

 

وی با اشاره به ویژگی بارز اسلام ستیزی در رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ در تلاش است تا با سخنان تحریک کننده و اختلاف افکنانه خود در بین مسلمانان به ویژه در منطقه خاورمیانه تنش و نگرانی ایجاد کند.

 

*ایجاد جنگ روانی هدف اظهار نظر ترامپ

ماموستا نوری متذکر شد: دولت آمریکا همواره با رویکرد ایجاد جنگ روانی، بسیاری از دیگر اهداف خود از جمله مسائل اقتصادی را مدنظر قرار داده است و در همین اظهار نظر اخیر ترامپ هم در تلاش است تا با ایجاد این جنگ روانی به اهداف اقتصادی خود نیز دست یابد.

 

وی افزود: در فضای جنگ روانی که با شبهه افکنی، انتشار شایعات، ارعاب و تهدید و... همراه است موضوعات متعدد اقتصادی از جمله افزایش یا کاهش سهام شرکتهای اقتصادی دنیا نیز تحت تأثیر قرار میگیرد و این یکی از اهداف آمریکا در ایجاد جنگهای روانی است.

 

امام جمعه اهل تسنن شهر قروه ادامه داد: فروش سلاح کارخانه های آمریکا و هم پیمانان آنها به ممالک اسلامی از دیگر اهدافی است که رئیس جمهور آمریکا در این جنگ روانی مدنظر دارد تا شاید به این واسطه تکانی در اقتصاد روبه زوال آمریکا ایجاد شود.

 

وی وظیفه مسلمانان را در چنین شرایطی بسیار سنگین و حائز اهمیت برشمرد و تبیین کرد: مسلمانان در چنین شرایطی باید نخست با احساس مسئولیت نسبت به این اظهارنظر و جنگ روانی واکنش نشان دهند به ویژه علما و سران کشورهای مسلمان باید در این خصوص اعلام موضع و ابراز روشنگری داشته باشند.

 

*با حفظ وحدت از ایجاد شکاف بین مسلمین جلوگیری کنیم

ماموستا نوری اضافه کرد: وظیفه دیگر مسلمین در این شرایط تأکید بر حفظ وحدت و انسجام است تا دشمن نتواند با ایجاد شکاف در بین مسلمانان به اهداف شوم خود دست یابد.

 

وی ضمن تأکید بر این امر که بیت المقدس برای همه مسلمین اعم از سنی و شیعه عزیز و محترم است تصریح کرد: قدس شریف از اماکن مقدس و محترم مسلمانان است و همه باید نسبت به حفظ حدود آن غیور باشند و قطعا تا هر جا که نیاز باشد چه از روشهای دیپلماتیک و چه حتی از روش های نظامی برای حفظ این مکان مقدس تلاش خواهیم کرد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت