آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 11:58   |   کد مطلب: 30506
قطار بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به ایستگاه آخر رسید
دعوت استاندار همدان از جشنواره فیلم کودک و نوجوان
بیست و چهارمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان با معرفی برترین های بخش های مختلف جشنواره و تجلیل از برگزیده ها به کار خود پایان می دهد.

به گزارش نافع،استاندار همدان در آیین اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین الملی تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه کودکان و نوجوانان میراث داران جامعه و کشورمان هستندو نوسازی جامعه با آنان است گفت:کودکی پاکترین دوران زندگی است.

 

وی با بیان اینکه چنین جشنواره هایی میتوانند رفعت ،ایثار ، فداکاری، وطن دوستی و فراتر از آن "بشر دوستی" را که همان درس بزرگ پیامبر رعفت و مهربانی است به آنان بیاموزاند، اظهار کرد:همه زیر ساختهای اصلی، بویژه در حوزه راههای زمینی، هوایی و ریلی تامین شده و آماده پذیرش  جشنواره های دیگر در استان همدان هستیم.

 

نیکبخت افزود:همه مسئولان و نمایندگان استان همدان، خواهان میزبانی همدان برای جشنواره سراسری فیلم کودک و نوجوان هستند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه، درحال تدوین دانشنامه و مجموعه مشاهیر همدان در قالب یکصد و چهل جلدکتاب هستیم گفت: همدان ایران کوچکی است که علاوه بر مشاهیر فراوان ، هر آنچه در ایران داریم در آن وجود دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه همدان در سال 2018 میزبان 180 کشور جهان است به برقراری پرواز همدان- تهران در هفته های پیش رو، یادآور شد: قطار همدان- مشهد برقرار شده و تا 15 روز آینده نیز قطار همدان- تهران راه اندازی خواهد شد.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان :استقبال 200 هزار نفری مردم و هنرمندان از جشنواره تاتر
فاضل عبادی  با بیان اینکه تئاتر و اجرای تخصصی آن برای کودکان و نوجوانان با ابتکار مدیران  در عرصه جهانی عرضه می شود و نشانه تحول و هماهنگی با تحولات زمانه است.

 

وی با بیان اینکه این هنر با پاکترین انسان ها نماد صلح و دوستی با جهان است،  یادآور شد: با خرسندی می گوییم430 نمایش به جشنواره ارسال شد و آثار برگزیده در هشت مرکز داخل استان و هشت مرکز در شهرستان ها اجرا شد.

عبادی همچنین تصریح کرد: بیش از 200 هزار نفر از نمایش ها در جشنواره بیست و چهارم دیدن کردند.

 

دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان :مسئولان عرصه فرهنگ و هنربا فوت جادویی همدان را میزبان رویدادهای فرهنگی و مهم کشور کنند

دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت:از میزبان این دوره  و عوامل اجرایی و برنامه ریز قدردانی می کنم .

 

مریم کاظمی عنوان کرد:مسئولان فوت جادویی را در عرصه فرهنگ، هنر و نمایش همدان بدمند تا میزبان مهمترین رویدادهای هنری و فرهنگی در این استان باشیم.

 

وی با بیان اینکه کیفیت جشنواره ها متأثر از کیفیت اجرای نمایش ها در دوران فراخوان است، خاطرنشان کرد: استمرار نمایش های بی کیفیت جشنواره را به بریز و بپاش تبدیل کند و تقاضا می شود از گروه ها برای ارائه آثار بهتر حمایت شود چراکه آثار از شهرستان ها آغاز می شود و به شهرها بزرگ می رسد.

 

کاظمی اضافه کرد: بسط نمایش ها در شهرها و روستاها به هزینه ومشارکت نیاز دارد و برای اینکه به سمت تشکیلات سازمان یافته برویم باید هزینه ها را با کمک ارگان ها سروسامان دهیم که انتخاب نیست بلکه وظیفه است.

کاظمی با بیان اینکه به سالن های خوب و استاندارد نیاز داریم، اظهار داشت: نمی خواهیم اتاق های غیر استاندارد به سالن های تئاتر تبدیل شود و باید فکری به حال آن شود تا همدان بتواند در سالهای بعد میزبان کنگره بزرگ جهانی باشد.

 

گفتنی است این جشنواره با بیش از 60 مهمان خارجی از کشورهای کره جنوبی، فرانسه، چین، آلمان، روسیه، استرالیا، آذربایجان، دانمارک، ترکمنستان و ایتالیا برگزار شد.

 

در این دوره 48 نمایش داخلی و خارجی در بخش‌های تخصصی شامل تئاتر کودک، تئاتر نوجوان، تئاتر خردسالان، تئاتر خیابانی و تئاتر دانش آموزی اجرا شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها