آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 09:28   |   کد مطلب: 30500
امام جمعه شهر قروه با اشاره به لزوم وحدت بین مسلمین گفت: امروز حفظ نظام جمهوری اسلامی که در راستای ترویج و اشاعه اسلام ناب محمدی و در تقابل با اسلام آمریکایی در حرکت است بزرگترین معروف و وظیفه مردم کشور ماست.

به گزارش نافع،در ایامی هستیم که به میمنت میلاد پیامبر ختم رسل (ص) عنوان هفته وحدت به خود گرفته است.

 

مسلمین اعم از شیعه و سنی این ایام را گرامی داشته و به جشن و سرور می پردازند اما علاوه بر شادی و سرور در این ایام وظایفی در قبال پیامبری که دین هدایت و سعادت را  به ارمغان آورد بر ما مرتب است.

 

شاید مهمترین وظیفه ای که در شرایط فعلی دنیا با همه هجمه هایی که دشمن علیه مسلمین دارد تعریف میشود حفظ وجدت و انسجام مسلمین باشد.

 

این وحدت در گروه های شیعه و سنی، در هر مملکت و شهر و استان که باشند حائز اهمیت است و در بین اقشار و گروهای مختلف در کشور ما از اهمیت ویژه و بالاتری برخوردار است.

 

در همین رابطه گفتگویی با یکی از علمای اهل سنت انجام دادیم که شرح آن را در ادامه می خوانید:

 

ماموستا ملاهاشم نوری در گفتگو با خبر نافع اظهار کرد: اهل سنت و اهل تشیع دوبال قدرتمند اسلام هستند که موظف هستند در شرایط کنونی که دنیای استکبار کمر به نابودی اسلام ناب محمدی بسته است بیش از هر زمان دیگر با هم متحد باشند.

 

وی با بیان اینکه دنیای کفر همه همّ و غمّ خود را بر این امر متمرکز کرده است که بین مردم مسمان دنیا اختلاف افکند عنوان کرد: گاه این اختلاف را با ایجاد تفرقه ها و توطئه ها بین شیعه و سنی خودنمایی می کند و گاه با ایجاد فرق ضالّه وهابیّت، تکفیری ها و شلیفی ها و ... بروز و ظهور می یابد.

 

ماموستا نوری ادامه داد: امروز حفظ نظام جمهوری اسلامی که در راستای ترویج و اشاعه اسلام ناب محمدی و در تقابل با اسلام آمریکایی در حرکت است بزرگترین معروف و وظیفه مردم کشور ماست.

 

وی به همراهی سران برخی کشورهای به ظاهر مسلمان با اهداف استکبار اشاره و بیان کرد: متأسفانه برخی از کشورهای امت مسلمان بصیرت و عمق لازم را در اتحاد با مسلمانان ندارند و در حالی که باید در وحدت با سایر مسلمین باشند ملعبه دست جهان استکبار شده اند.

 

امام جمعه شهر قروه سیاستهای سران این کشورها به ویژه آل سعود را خیانت آشکار به جامعه مسلمانان جهان و اسلام ناب محمدی برشمرد و افزود: این افراد نه تنها در ضدیّت با کشور ایران بلکه به انحراف دین اسلام در همه کشورها برخاسته اند.

 

وی افزود: متأسفانه آل سعود و همدستان آنها با ایجاد گروه های انحرافی تکفیری و سلفی و داعش در بطن وهّابیت موجبات تحریف اسلام عزیز را فراهم آورده و خائن به همه ارزش ها و عقاید اسلام ناب محمدی هستند.

 

ماموستا نوری با بیان اینکه این تحریف کنندگان پشت سر توطئه های شوم یهود قرار گرفته و در راستای تحقق اهداف آنها گام بر میدارند گفت: در چنین شرایطی لزوم حفظ وحت در جوامع مسلمین بیش از پیش خودنمایی میکند و بر همه ما وظیفه است که در حفظ اتحاد و انسجام مسلمین تلاشی جهاد گونه داشته باشیم.

 

به قلم:زهرا بیگدلو

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها