آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 10 آذر 1396 ساعت 13:50   |   کد مطلب: 30391
می گویند؛اشتغال زایی، محرومیت زدایی، تلاش برای جذب اعتبارات هر چه بیشتر، قانون گذاری، نظارت بر دولت و ایفای نقش سازنده و فعالانه درمجلس از وظایف نمایندگان مردم است اما یکی نیست ازاین دست تئوری پردازان سوال کند که چه کسی گفته مجلسیان باید این همه کار کنند؟! اگر قرار به این همه کار باشد پس چه کسی در مراسم تحلیف رئیس جمهور با "موگرینی ها" عکس سلفی بگیرد!

به گزارش نافع، پای انتخابات که به میان می آید، همه می شوند "خادم مردم" و آن وقت است که شعارهای تبلیغاتیشان گوش همین مردم بی چاره را کر می کند که آهااااای مردم، رای بدهید تا فلان کنیم و بهمان کنیم و امان از روز پس از انتخابات که مردم می شوند نوکرو نمایندگان مجلس، آقای ملت!

 

دور سرشان بچرخیم؛

عده ای از نمایندگان مجلس را می گویم، قدم مبارک را که در مجلس می گذارند، می شوند جن و مردم بسم الله و حالا بگرد تا پیدایشان کنی.

 

اما آن سوی دیگرماجرا،خدا خیرشان بدهد؛عده ای از نمایندگان مجلس، هرجا پای دوربین عکاسی، فیلم برداری و خبرنگاران در میان باشد می شوند نقل محفل و مجلس و اینجاست که مردم در تلویزیون میفهمند که" نه"ما هم نماینده داریم.

 

می گویند؛اشتغال زایی، محرومیت زدایی، تلاش برای جذب اعتبارات هر چه بیشتر، قانون گذاری، نظارت بر دولت و ایفای نقش سازنده و فعالانه درمجلس از وظایف نمایندگان مردم است اما یکی نیست ازاین دست تئوری پردازان سوال کند که چه کسی گفته مجلسیان باید این همه کار کنند؟! اگر قرار به این همه کار باشد پس چه کسی در مراسم تحلیف رئیس جمهور با "موگرینی ها" عکس سلفی بگیرد!

 

یکی نیست به این تئوری پردازان بی مروت بگوید شما کار خودتان را بکنید نمایندگان مجلس کارشان را بلدند.

 

در این بین اما عده ای دیگر می گویند "قوانین و مقررارت کم نیستند اما بی اثرند" و البته در جواب این دست از نظریه پردازان محترم نیز باید بگوییم؛مگر نماینده بنده خدا چقدر می گیرد که بخواهد این همه قانون را هم صاحب اثر کند، ولشان کنید خسته می شوند!

 

نظریه پردازان که یکی دوتا نیستند؛ یکی دیگر از آنها هم گفته،"جايگاه مجلس شوراي اسلامي در دو بعد قانونگذاري و نظارت است وعموم نمايندگان باید در برنامه‌ريزي و سياست گذاري‌ها از قدرت لازم برخوردارباشند"، یکی نیست به این بنده ی خدا بگوید" گفتند خادم ملتیم" اما نه دیگر تا این حد...

 

یکجا هم خواندم؛"مجلسی می تواند کار مردم را پیش ببرد که زنده بوده و دارای سبک و ایده باشد و از اقتدار لازم نیز برای برخورد با تخلفات دولت برخوردار باشد". مگر دستم به نگارنده این جمله نرسد، یکی نیست به این نوقلمان بگوید دولت و تخلف؟!وای بر ما!

 

استغفرالله؛

 انگار یکی از نظریه پردازان هم کنار گوش من نجوا سرداده است که" برخی نمایندگان کار چاق کن همدیگر هستند و در یک سیکل ترکیبی ،با بده بستان کار همدیگر را راه می اندازند"،که این یکی را دیگر خوب می دانم ؛"ایمانمان را نشانه رفته است!"

 

در یکی از سایت های خبری هم خواندم که"ناکارآمدی مسئولان، به عدم سئوال نمایندگان مجلس از وزرا و رها کردن آنها به حال خودشان بر می گردد" که باید در جواب این رسانه نامطلع عرض کنم؛ برادر من، اخلاق رسانه ای حکم می کند مطلب کذب منتشر نکنیم،آخر مگر مدیر ناکارآمد هم داریم!!!

 

یکی از خبرنگاران هم می گفت؛"آقایان نماینده شعارهایشان خیلی دهان پرکن و قشنگ است اما به عمل که می رسد پای کردارشان لنگ میزند" در جواب این نماینده افکار عمومی نیز باید گفت؛ تو هم اگر بلدی حرفهای قشنگ بزن تا رای بیاوری!

 

از حق اما نگذریم؛ عده ای از نمایندگان مجلس نیزبه خوبی واقف اند که اگر رئیس جمهور و نمایندگان مجلس، شایسته ،متعهد به اسلام و دلسوز برای کشور و ملت باشند، بسیاری از مشکلات مردم یا پیش نمی آید و یا اگرهم پیش بیاید رفع می شود؛ که این دسته را خدا خیر عظیم عنایت کند.

 

 

دسته مذکور بر این باورند که؛نظارت برقوه مجریه، رسیدگی به شکایت های مردم،نظارت برتدوین بودجه، نظارت برقراردادهای مالی دولتی با طرف خارجی، نظارت بر اصل آزادی برای افراد جامعه، نظارت براصل استقلال وتمامیت مرزی کشورونظارت برمعاهدات و قراردادهای بین المللی از جمله وظایفشان است که باید به چنین نمایندگانی گفت؛پولی که در جیبتان می رود گوارای وجودتان....

 

بیشتر که فکرمی کنم بهتر است ما هم پایمان را از گلیممان درازتر نکنیم و بگذاریم هر دو دسته نمایندگان کارشان را بکنند که حساب هردودسته آقایان نه با ما که با کرام الکاتبین است.

 

والسلام...

 

به قلم:س-قاسمی

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت