آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 10:25   |   کد مطلب: 30132
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان خبر داد:
پذیرش ۶۲ نفر از مصدومین زلزله کرمانشاه در بیمارستان های همدان/اعزام کادر درمانی و تیم بهداشت به محل حادثه
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان از پذیرش ۶۲نفر از مصدومین حادثه زلزله کرمانشاه در بیمارستان های بعثت، آتیه و فاطمیه تا صبح امروز خبر داد و گفت: در این راستا نیز دو دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس و یک تیم بهداشتی به این استان اعزام شده است.

به گزارش نافع، به نقل ازصبح الوند، عباس اولیا سمیع با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشكي همدان در راستاي خدمت رساني به مصدومين زلزله استان كرمانشاه از ساعت بروز زلزله تا ساعت 8 صبح روز ۲۳آبان ماه خبر داد و خاطر نشان کرد: طی بررسي وضعيت وجود مصدومين احتمالي در شهرستان هاي تابعه استان همدان فراخوان مديران مورد نياز دانشگاه به EOC و اعلام آماده باش به كليه پايگاه هاي اورژانس استان از جمله اقدامات این دانشگاه بود است.

 

  اولیاسمیع از  اعزام 7 نفر نيرو، 6 نفر تكنسين اورژانس يك نفر راننده پايه يك به استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در این راستا دو دستگاه آمبولانس و يك دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به این استان اعزام شده است.

 

وی با تاکید براینکه كليه مراكز درماني استان در حالت آماده باش هستند اظهار کرد: تماس هاي مكرر با EOC وزارت متبوع و همچنین تماس هاي مكرر با EOC دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه و حضور تيم فرماندهي بيمارستان بعثت در محل كار(مركز تروماي استان از جمله اقدامات صورت گرفته در مدت یاد شده بوده است.

 

 مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان با اشاره به تشكيل جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران دانشگاه علوم پزشكي همدان از اعزام بالگرد به استان  كرمانشاه خبر داد و بیان کرد: 6 نفر نيروي درماني، يك پزشک ارتوپد و 6 نفر پرستار نیز به محل حادثه اعزام شده اند.

 

اولیاسمیع همچنین از اعزام تيم بهداشتي به این استان خبر داد و یادآور شد: این تیم بهداشتی شامل 8 نفر كارشناس بهداشت محيط، 4 نفر ماما، 4 نفر كارشناس مراقبت از بيماري ها و 3 نفر پزشك عمومي بوده است.

 

  وی همچنین از تشكيل جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران معاونت درمان دانشگاه خبر داد و گفت: در این راستا 5000 قوطي شيرخشك، 500 بشكه پركلرين و واكسن هاي مختلف به استان کرمانشاه اعزام شده است.

 

وی همچنین به آماده بودن 5 دستگاه آمبولانس جهت اعزام به استان كرمانشاه اشاره کرد و یادآور شد: مجموع بيماران و مصدومين پذيرش شده زلزله استان کرمانشاه در مراكز درماني همدان تا کنون۶۲نفر بوده است که از این تعداد 58 نفر در بیمارستان بعثت، 3 نفردر بیمارستان آتيه و 1 نفر در مرکز درمانی فاطميه پذیرش شده اند.

 

اولیاسمیع همچنین به چك ذخيره خون استان اشاره کرد و عنوان کرد: در حال آماده کردن بيمارستان صحرايي دانشگاه، تعيين بيمارستان آيت الله بهاري جهت انجام ترياژ اوليه و افزايش ظرفيت مراكز درماني با اختصاص ساير فضاها به فضاي بستري هستیم.

 

وی به دريافت ۴۵۰ تخت از تعداد تخت هاي خالي مراكز درماني دانشگاهي خبر داد و گفت: در این راستا نیز دانشجويان پرستاري، هوشبري، اتاق عمل و فوريت ها جهت استفاده در مراكز درماني سازماندهی شده و تيم هاي بهداشت و روان به مركز بعثت نیز اعزام شده است.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها