آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 12:36   |   کد مطلب: 30118
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از اعزام 11 مصدوم زلزله استان کرمانشاه به بیمارستان بعثت همدان خبر داد و گفت: حال عمومی مصدومان اعزامی به استان خوب است.

به گزارش نافع، به نقل از ایسنا، دکتر سیدحبیب‌الله موسوی‌بهار، منطقه همدان، با بیان اینکه گروه اول مصدومان زلزله شامل 11 نفر بوده است، تصریح کرد: یکی از مصدومان در راه دچار ایست قلبی ریوی شده بود که توسط تکنسین‌های ماهر احیاء و به بیمارستان اعزام شد. و 10 مصدوم دیگر که شامل و زن و مرد بودند، عمدتاً دچار شکستگی اندام‌ها و ستون فقرات هستند و نیاز به عمل جراحی دارند.

 

موسوی‌بهار با بیان اینکه در استان همدان 300 تخت بیمارستانی آماده پذیرش مصدومان زلزله شب گذشته استان کرمانشاه است، خاطرنشان کرد: یک تیم پزشکی متشکل از ارتوپد، جراح عمومی و پزشک بیهوشی و 6 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به استان کرمانشاه اعزام شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه نیاز به گروه خونی O منفی برای مصدومان وجود دارد، بیان کرد: داور و تجهیزات از مرکز ارسال شده و کمک دارویی نیاز ندارند اما نیاز به خون‌رسانی بالاست.

 

وی با تأکید بر اینکه تعداد مصدومان به احتمال زیاد افزایش خواهد یافت، گفت: سازمان انتقال همدان آماده پذیرش همشهریان داوطلب اهدای خون است و مردم می‌توانند برای اهدای خون به این مرکز مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها