آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 8 مهر 1396 ساعت 08:21   |   کد مطلب: 29364
وضعیت مالی صندوق ذخیره بحرانی است/ احتمال خروج برخی متهمان اختلاس از کشور/ رقم های اختلاس فراتر از چیزی است که پیش بینی می شد
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی ضمن تاکید بر اینکه ماحصل گزارشاتی که رسیده نشان می دهد اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان از آنچه که پیش بینی می شد بسیار بیشتر است عنوان کرد: نه تنها مدیران بازداشت شده باید پاسخگو باشند بلکه بسیاری از مدیران دیگر برای احقاق حقوق معلمان باید پای کار بیایند تا حقوق از دست رفته معلمان باز گردد.

وضعیت مالی صندوق ذخیره بحرانی است/ احتمال خروج برخی متهمان اختلاس از کشور/ رقم های اختلاس فراتر از چیزی است که پیش بینی می شد

 

به گزارش نافع، حسین مقصودی، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص آخرین جمع بندی صورت گرفته درباره صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: هیات تحقیق و تفحص درباره صندوق ذخیره طی روزهای گذشته به جمع بندی نهایی رسید که اطلاعاتی که در طی یک سال جمع آوری شده بود دسته بندی شده است.

 

وی با بیان اینکه بررسی ها نشان می دهد اوضاع و احوال صندوق ذخیره فرهنگیان مناسب نیست گفت: مشکلات مالی که برای شرکت های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان به وجود آمده بسیار زیاد است؛ بانک سرمایه و اوضاع مالی آن در وضعیت بحرانی قرار گرفته است.

 

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی عنوان کرد: ماشین سازی اراک هم که یکی از شرکت های زیر مجموعه صندوق زیر مجموعه فرهنگیان است وضعیت نامساعدی دارد تا جایی که از نماد بورس هم خارج شده و به خاطر ضعف مدیریت دچار ضرر های هنگفتی شده است.

 

مقصودی همچنین گفت: تعداد پرسنل در صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های وابسته به آنها در سال های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است که این مساله مغایر با سبک سازی بدنه دستگاه های دولتی است؛ از طرف دیگر این پرسنل با هزینه های بسیار بالا و به صورت رانتی و خارج از هرگونه طی کردن مراحل استخدامی و به صورت قومی و قبیله ای وارد این مجموعه ها شده اند که هزینه های زیادی را به صندوق ذخیره فرهنگیان تحمیل کرده اند.

 

وی با بیان اینکه ساختمان معلم این صندوق نیز دچار نابه سامانی های زیادی شده است عنوان کرد: بررسی ها نشان می دهد هزینه های جاری این صندوق بسیار زیاد شده است و شرکت های زیر مجموعه این صندوق حتی تا 2 و نیم برابر هزینه جاری در سال های گذشته داشته اند.

 

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به تخلفات گسترده در شرکت های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان داشت: باندبازی ها و کاغذ بازی های گسترده ای برای پوشاندن تخلفات دراین صندوق صورت گرفته است و جدیدا هم در بحث پتروشیمی گزارش هایی رسیده است که اوضاع از مسیر خطر گذشته و به سمت بحرانی شدن رسیده است.

 

مقصودی ضمن تاکید بر اینکه ماحصل گزارشاتی که رسیده نشان می دهد اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان از آنچه که پیش بینی می شد بسیار بیشتر است عنوان کرد: نه تنها مدیران بازداشت شده باید پاسخگو باشند بلکه بسیاری از مدیران دیگر برای احقاق حقوق معلمان باید پای کار بیایند تا حقوق از دست رفته معلمان باز گردد.

 

وی ضمن تاکید مجدد بر اوضاع وخیم و بحرانی شرکت های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان، عنوان کرد: به زودی گزارشی که تهیه شده است به قوه قضاییه ارسال می شود و پیگیری های حقوقی آن آغاز می شود.

 

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی عنوان کرد: اگرچه زمانی بسیاری از دولتی ها ادعا می کردند فسادی در این صندوق وجود ندارد، در نهایت با پیگیری های یکساله آنچه که از ابتدا هشدار داده بودیم به نتیجه رسید که امیدواریم حقوق تضعیف شده معلمان باز گردد.

 

مقصودی با اشاره به تلاش های گسترده برای افشای پشت پرده های این صندوق عنوان کرد: اگر دولت کمکی نکند بعید است معلمان به پول خود در صندوق ذخیره دست پیدا کنند و حقوق آنها از دست می رود و بستگی به آن دارد که قوه قضاییه بتواند چقدر از اموال از دست رفته معلمان را با کمک وزیر آموزش و پرورش بازگرداند.

 

وی در پایان یادآور شد: گفته می شود برخی از متهمان صندوق ذخیره فرهنگیان از کشور خارج شده اند اما آنچه که مشخص است تعدادی از متهمان در کشور هستند و قوه قضاییه هم بازجویی ها از این افراد را آغاز کرده است.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت