دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : یکشنبه 25 تیر 1396 ساعت 23:29   |   کد مطلب: 28153
رئیس اداره مدیریت بحران بخش کشاورزی استان همدان:
گردوغبار ۲۷ میلیارد تومان خسارت به تولیدات کشاورزی همدان وارد کرد
رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی همدان گفت: ریزگردها در سال گذشته ۲۷ میلیارد تومان خسارت به بخش تولیدات کشاورزی استان وارد کرد.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، احد ظفری بعد از ظهر امروز در نشست تخصصی علل بروز پدیده ریز‌گردها در استان همدان با اشاره به اینکه ریزگردها یکی از عوامل بحران آب هستند، اظهار داشت: در بحث مدیریت بهران آب با تغییر راندمان آب صرفه‌جویی‌هایی در مصرف انجام شده است.

وی با بیان اینکه با تقسیم شهرهای استان به دو دسته شمالی و جنوبی شهرهای دارای نقاط بحرانی آب در شهرهای شمالی هستند، افزود: در برخی از شهرهای شمالی کاهش آب‌های زیرزمینی تا 16 متر اتفاق افتاده است.

ظفری با تأکید بر اینکه شهرهای رزن و نهاوند تا 80 درصد به سیستم آبیاری بارانی مجهز شده‌اند، عنوان کرد: راندمان آبیاری در استان همدان از 20 درصد به 90 درصد رسیده است.

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی استان همدان، گفت:در کشت محصولات در استان روش‌های الگوی مصرف آب و محصولات کم آب‌بر مدنظر قرار گرفته است که در این راستا کشت کلزا به عنوان محصولی کم آب‌بر در استان انجام می‌شود و نیز کشت محصول سیب‌زمینی نیز کاهش یافته است.

ظفری با تأکید بر اینکه هنگام وقوع ریزگردها حوزه کشاورزی اولین بخشی است که دچار ضرر و زیان می‌شود، تصریح کرد: ریزگرد‌ها در تیرماه و خرداد ماه سال گذشته 27 میلیارد تومان خسارت به بخش تولیدات کشاورزی استان همدان وارد کردند.

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی همدان، تأکید کرد: شهر‌های جنوبی استان نظیر نهاوند، اسدآباد و تویسرکان از منابع آبی خوبی برخوردار هستند.

ظفری با بیان اینکه در برخی از شهرستان‌ها کانال‌های آبی انحرافی ساماندهی شده‌اند، افزود: 165 کیلومتر از کانال‌های فرعی در شهرستان نهاوند ساماندهی شده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت