آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 21 تير 1396 ساعت 08:31   |   کد مطلب: 28087
شهر اسدآباد شهر چادری‌ها بود اما باگذشت زمان و ورود به دنیای نسل‌های جدید این حجاب برتر از این شهر رخت برمی‌بندد؛ کمی غیرت‌های مردانه و توجه مسئولان فرهنگی را می‌طلبد .

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ چادر پوششی است که به‌عنوان پوشش برتر از آن نام می‌برند؛ همانی است که پشت در سوخت اما از سر فاطمه زهرا(س) نیفتاد؛

همانی حجابی است که نباید فراموش کنیم یک امانت است از خانم حضرت فاطمه(س)؛ بیایم امانت‌دار خوبی باشیم.

منتظر تلنگرها نباشیم؛ منتظر نباشیم که از سر بی‌حجابی اتفاقی برایمان بیفتد و آن‌وقت نتوانیم به زندگی سلامی دوباره بدهیم.

یک شکلات دربسته و یک شکلات درباز را در ذهن خود تصور کنید مگس‌ها به دور کدام می‌چرخند کدام بیشتر در معرض آسیب است و زود لکه‌دار می‌شود و از بین می‌رود و قابل‌خوردن نیست؛ مسلماً شکلات در باز؛ سعی کنیم با حفظ حجاب همان شکلات دربسته باشیم.

حجاب بهترین چیز برای در امان ماندن از شر زشتی‌هاست کاش ما خانم‌ها کمی به فکر خودمان باشیم.

از کلاس اول راهنمایی ما را در مدارس به پوشیدن چادر تشویق کردند؛ یادم است ناظم مدرسه جلو در می‌ایستاد و هرکس که بدون چادر بود باید برمی‌گشت خانه و چادر سر می‌کرد؛

 

 مدرسه به‌عنوان یک جایگاه آموزشی نه‌تنها باید آموزش علم و دانش را به دختران بیاموزد بلکه باید آموزش حجاب را هم یاد بدهد .

متأسفانه امروزه حس می‌کنم آن سخت‌گیری‌های گذشته در مورد حجاب نیست. چراکه شهرستان اسدآباد که یک شهر خیلی منظمی بود در رابطه باحجاب اما امروز آن وجه گذشته را ندارد. 

کاش در روز حجاب با تشویق دختران موضوع حجاب را یادآوری کنیم و با دادن چادر به‌عنوان هدیه آن‌ها را به پوشیدنش ترغیب کنیم.

این موضوع را ملکه ذهن خود کنیم بی‌حجابی خود بستری است برای کشیده شدن به مسیرهای نازیبا.

با نگاهی گذرا به شهر اسدآباد در چند سال گذشته تاکنون می‌بینیم که دیگر دخترکان و بانوان و حتی زنان این شهر از پوشیدن چادر فراری و به سمت پوشش‌های نامناسب می‌روند.

البته با تأسیس دانشگاه‌ها این‌رو آوردن بانوان به سمت پوشش‌های مانتویی بیشتر از قبل شده و حتی شاهیم که اهالی از این شهر هم به سمت آن رو می‌آورند.

سؤال پیش می‌آید غیرت مردانه مردان ما و توجه مسئولان فرهنگی ما کجاست؟ گویی همه به خواب عمیق فرورفته‌اند که این تنزل عفاف و حجاب را نمی‌بینند!

فاطمه بگزاده

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما