دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 دی 1395 ساعت 23:11   |   کد مطلب: 24516
رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان استان همدان مطرح كرد
همدان از موفق‌ترین استان‌های کشور در حوزه هنری
رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان استان همدان با بیان اینکه همدان یکی از موفق‌ترین استان‌های کشور در حوزه هنری است گفت: همدان روند رو به رشدی در فعالیت‌های حوزه هنری و به خصوص در بخش کودک و نوجوان دارد.

به گزارش نافع، محمدباقر حسینی‌سیر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با بیان اینکه در کنار کارگاه‌هایی که به صورت هفتگی برگزار می‌شود باید کارگاه‌های ماهانه و فصلی نیز داشته باشیم اظهار کرد: برنامه خانه ادبیات و خانه رمان جزء کارگاه‌های تخصصی و هفتگی حوزه هنری به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه باید در کارگاه‌ها از کارشناسان و متخصصان کشوری دعوت به عمل آید خاطرنشان کرد: دعوت از استان‌های همجوار سبب می‌شود تا نویسندگان همدانی آثار خود را به آنها عرضه کرده و این کار باعث ارتقای کار آنها می‌شود.

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان استان همدان با تاکید بر اینکه شاعران و نویسندگان باید متناسب با مسائل روز حرکت کنند، افزود: زمانی که شاعر و نویسنده نیاز کودک را بشناسد کارهایی که برای کودک انجام می‌دهد جذاب و مفید خواهد بود و از آنها لذت می‌برد.

وی امضای تفاهمنامه را آماده‌سازی در راستای تدوین و تولید و گردآوری کارها دانست و یادآور شد: کارها بعد از جمع‌آوری به تهران منتقل می‌شود و این خود باعث تقویت کارگاه‌ها در استان خواهد شد.

حسینی‌سیر با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از هزینه‌ها در زمینه هزینه‌های کارشناسی و تخصصی از تهران پرداخت می شود افزود: دعوت از کارشناسان مجرب سبب می‌شود تا تعداد بیشتری کارگاه برگزار شود که در این زمینه حمایت و نظارت کامل بر کارها وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه همدان روند رو به رشدی در فعالیت‌های حوزه هنری و به خصوص در بخش کودک و نوجوان دارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بعضی از کارگاه‌ها همچون عکاسخانه 450 کارگاه هفتگی برگزار شده است.

رئیس حوزه هنری استان همدان با اشاره به رقم تشکیل کارگاه‌های هفتگی در همدان گفت: ویژگی ممتاز آن این است که علاوه بر کودک و نوجوان، جوانان هم در آن حضور دارند و ما سعی داریم کیفیت را بالا برده و به این مقدار بسنده نکنیم.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت