دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 دی 1395 ساعت 22:59   |   کد مطلب: 24515
معاون فنی مرکز بهداشت استان همدان خبر داد
غربالگری سرطان در همدان برای میانسالان
معاون فنی مرکز بهداشت استان همدان از غربالگری سرطان برای میانسالان در سطح استان خبر داد.

به گزارش نافع، علی عطایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه در هفته مبارزه با سرطان، برنامه‌ توجه به سرطان‌های سینه، کولورکتال و سرویکس در دستور کار است اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای غربالگری سرطان برای میانسالان انجام شده است زیرا آگاهی از سرطان در مراحل اولیه آن در بسیاری از موارد درمان صد درصدی را به همراه دارد.

وی با قدردانی از دقت نظر مجموعه روابط عمومی دانشگاه برای توجه به برنامه‌های بهداشتی گفت: رویکرد کنترل و پیشگیری در بیماری‌های غیر واگیر مورد توجه معاونت بهداشتی دانشگاه است و برنامه پویش ملی مبارزه با سرطان نیز به این منظور یک تا هفتم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

معاون فنی مرکز بهداشت استان همدان با اشاره به روند رو به رشد بیماری‌های غیر واگیر در کشور و استان، آماری در مورد افزایش سکته‌های قلبی و مغزی، سرطانها، دیابت بیان داشت.

وی توجه به خودمراقبتی، فرهنگ‌سازی درباره تغییر شیوه‌های تغذیه‌ای و افزایش فعالیت فیزیکی افراد را ضروری دانست و افزود: نهادینه‌کردن خودمراقبتی، کاهش بیماری‌ها و تعداد مراجعین به مراکز درمانی را موجب می‌شود.

عطایی فرهنگسازی در زمینه مقابله با سرطان و بیماری‌های غیر‌‍ واگیر را از یکی از ضروریات دانست و اظهار داشت: باید با برگزاری همایش‌های آموزشی در شهرستان‌های مختلف در مورد سرطان و حضور متخصصان در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی گام‌های موثری برای فرهنگ‌سازی و کاهش بیماری‌های غیر واگیر انجام شود.

دیدگاه شما