دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 دی 1395 ساعت 09:27   |   کد مطلب: 24499
نماینده مردم شاهین شهر با انتقاد از خروج مس خام از کشور و عدم پاسخ به نیاز داخلی کشور خواستار رسیدگی وزیر صنعت، معدن و تجارت به وضع موجود شد.

به گزارش نافع،به نقل از  صبح الوند، در عصر حاضر که گره های بیکاری دست و پای جوانان بسته است و قفل های بزرگ بر روی درب های کارخانجات تولیدی از جمله کارخانجات استفاده کننده از شمش مس هست شاهد خروج  مس خام به خارج از کشور هستیم.

 

به همین منظور حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و نجف اباد با انتقاد از صادرات مس خام به خارج از کشور گفت: دولت چرا مس خام را در اختیار واحدهای صنعتی که تعدادشان محدود است  قرار نمیدهد تا آنها مس خام  را فرآوری و ارزش افزوده به باربیاورند.

 

 

وی در پایان با تاکید براینکه صنایع وابسته به این کالا با چالش جدی مواجه شده اند گفت: با این خروج بی رویه ما شاهد آن هستیم که کارخانه های استفاده کننده از شمش مس رو به سمت  تعطیلی هستند و مشکلات زیادی برایشان پیش امده به این طریق از وزیر سئوال کردیم که چرا وضعیت این چنینی است.

 

متن سئوال عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از وزیر صنعت، معدن و تجارت به شرح ذیل می باشد.

 

هیئت رییسه محترم :

خواهشمند است در اجرای ماده(209) ایین نامه داخلی ، سئوال اینجانب از جناب اقای مهندس نعمت زاده، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت را برای بررسی به کمیسیون تخصصی ذیربط ارجاع دهید:

 

خلاصه سئوال

چرا شرکت ملی مس نیاز بازار داخلی به مس کاتد و مفتول سیمی را تامین نمی کند؟

شرح سئوال

-شرکت ملی مس علیرغم نیاز صنایع داخلی به مس کاتد و مفتول سیمی مبادرت به صادرات این کالا م یکند؟

-چرا این شرکت با توجه به دستور جنابعالی مبنی بربر تقدم تامین بازار داخلی کماکان با وجود تقاضای داخلی این کالا را صادر می کند؟

-چرا صنایع وابسته به این کالا را با چالش جدی مواجه کرده است؟

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما