دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 21 دی 1395 ساعت 00:55   |   کد مطلب: 24480
یادواره شهید احمدی روشن
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب در یادواره شهید مصطفی احمدی روشن که در حسینیه امام استان همدان برگزار گردید به ایراد سخنرانی پرداخت و بیان داشت: شمایی که به عنوان خواص آمدید و درگوش مردم خواندید که اگر مذاکره کنیم تحریم ها برداشته می شود، شما باید شرمنده تمام تاریخ باشید و الان باید فقط از مردم عذر خواهی کنید که این تردید را در ذهنشان ایجاد کردید.

به گزارش نافع، سردار محمدرضا نقدی ابتدای صحبتها با اشاره به برخورد صحیح شهدا با خانواده خود، راه رسیدن به قله شهادت را اینگونه برشمرد: احترام، تواضع و خضوع در مقابل پدر و مادر، نیکی و احسان به فرزند و همسر، اخلاق خوش، خیرخواهی برای مردم، انجام واجبات و دوری از محرمات.

وی افزود: اما این یک هسته مرکزی دارد؛ بعضی درسها در دانشگاه ضریب دارد، یکی پنج است، یکی دو و... این خیلی مهم است، باید یاد بگیریم، این هم یک درس است باید امتحان دهیم، اما بعضی درسها بسیار مهم و کلیدی است ضریبش از همه بالاتر است.

سردار نقدی تأکید کرد: ما باید شرایط مکان و زمان را درک کرده و در هر شرایطی مطیع امر ولی امر خود باشیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با خواندن بخشی از وصیت نامه شهید احمدی روشن، اشاره کرد: آن چیزی که این شهید را به قله شهادت می رساند به گونه ای که می شود یک ستاره درخشان و راهنمای همه جوانان، دانشمندان، استادان و مسیر را نشان می دهد، اعتقاد به ولایت و باور به آن است.

سردار نقدی ادامه داد: ما اجمالاً ولایت را قبول داریم اما وقتی آزمایش ها برسد یک موقع ممکن است پایمان بلغزد، بگوییم هشت سال می جنگیم، هشت سال جانباز می دهیم، هشت سال شیمیایی ، بمب و موشک می خوریم، هشت سال مادران داغدار می شوند و می گوئیم جنگ، جنگ تا پیروزی، ولی فقیه می گوید" بس" ، من قطع نامه را پذیرفتم.

بعد میگوییم؛ ما در این سنگرها تنها و غریب جنگیدیم، چقدر بچه ها بی پدر شدند، این همه مادران داغ دیدند، از این سنگر به آن سنگر، آن همه جانباز و شهید دادیم، این همه چه و چه شد... آتش بس؟ بله بس.

در مسئله هسته ای میگوییم ما برای انرژی هسته ای آنقدر تلاش کرده و به میدان آمدیم در راهش قربانی دادیم، آنقدر گفتیم حق مسلم ماست و بهترین گل های کشورمان را در راهش دادیم- تاریخ باید بگذرد تا بفهمیم شهریاری که بود، احمدی روشن که بود- این ها را ما دادیم بهترین سرمایه هایمان را تقدیم کردیم، آقا می گویید مذاکره کنیم؟! اگر این برای ما تردید شد در واقع ولایت برای ما تردید شده است و اگر ولایت برای ما تردید شد، ما با این شهید فاصله گرفته ایم.

وی تأکید کرد: مسئله روشن است هدف رسیدن به مقصد و آرمانهای متعالی است اما گاهی برای این که ما از این مسیر برویم لازم است برخلاف این مسیر قرار بگیریم.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران افزود: وقتی ما از راننده جلوتر برویم، به دره می رویم. راننده راه را بلد است، پیچ را باید بپیچد تا تو را به مقصد برساند.

وی با اشاره بر بیان رهبری در خصوص آرمانخواهی واقع بینانه، اظهار داشت: گاهی اوقات ولیِّ و هدایت گر مسیر را می پیچاند و می گوید از این راه بروید، اگر میخواهید هدف را از دست ندهید، تردید نکنید. وقتی ولیِّ خود را درست انتخاب کردید در اطاعت از آن تردید نکنید.

سردار نقدی با اشاره به این که برخی مستقیم رفتن را انقلابی تر می دانند افزود: نخیر، این راه تو را به دره می اندازد.

وی در رابطه با مسئله هسته ای مطرح کرد: این مسئله مسیری بود که انتخاب کردیم هزینه برای آن دادیم، شهدا تقدیم کردیم، باید به انجام برسد. مسیر علمی کشور باید محقق بشود. الان در این مسیر تردید بوجود می آید و عده ای فکر می کنند اگر در این مسائل کوتاه بیاییم ناملایمات جامعه و مسائل معیشتی بهتر می شود؛ میگویند چرا ما باید آنقدر هزینه بدهیم؟ یک مقدار کوتاه بیاییم.

یک عده متوجه این مسیر نمی شوند و ما نمی توانیم آنها را کنار بگذاریم، وقتی به سمت قله های موفقیت در جامعه حرکت می کنید وسط راه یک عده خسته می شوند در اینجا ولیّ می گوید یک مقدار بایستیم اینها خسته شده اند تا آنها را جا نگذاریم.

سردار نقدی این حرکت را نرمش قهرمانانه دانست و بیان کرد: تدبیر ولایت بر این بود تا آنهایی که تصور می کنند اگر ما قدری از مسائل هسته ای کوتاه بیاییم، منجر به بهتر شدن معیشت مردم می شود، فشارهای اقتصادی و تحریم ها را بر می دارند و دشمنان کوتاه می آیند؛ بدانند که این دشمن آدم بشو نیست.

همه باید با هم برویم و کسی را جا نگذاریم، آنها که دچار تردید شده اند بیایند با هم باشیم و انقلاب را با هم ببریم تا ان شاء الله انقلاب را به دست صاحب اصلی آن برسانیم. نباید تردید بکنیم به حمدلله این اتفاق افتاد؛ امروز برای همه روشن است نه تنها آدم عاقل و فقیه بلکه برای سفیه هم دیگر روشن است، آزمایش کردیم.

معاون اجتماعی سپاه ابراز داشت: این حرفی است که ما داریم امروز می زنیم و مسیر خودمان را روشن می کنیم، آنهایی که خودشان این ابهامات و تردید ها را ایجاد کردند نمی توانند این حرف را بزنند، بگویند ما مقصدمان از این مذاکرات این بود، نه! شماها قول دادید، تردید و ابهام ایجاد کردید، شما در ذهن مردم انداختید که تصور کنند با این کوتاه آمدن ها وضع معیشتشان بهتر می شود، شما باید احساس شرمندگی کنید و فقط نظر بخواهید، شما که به عنوان خواص آمدید و درگوش مردم خواندید که اگر مذاکره کنیم تحریم ها برداشته می شود، شما باید شرمنده تمام تاریخ باشید و الان باید فقط از مردم عذر خواهی کنید که این تردید را در ذهنشان ایجاد کردید.

سردار نقدی با بیان اینکه برای روشن شدن این مسئله ما باید این بها را می دادیم تا این تردیدی که ایجاد کردند برطرف شود، افزود: همه بفهمند که آمریکا از روزی که مذاکرات به امضا رسیده تا امروز حداقل به طور متوسط ماهی یک بار قانونی علیه ما تصویب کرده، دو میلیارد دلار از حساب ما دزدیده است، قرار بود که مذاکره کنیم تحریم ها را برداریم. نه آقا تحریم ها بر جا است این آقای وزیر خارجه میخواهد برود به آن بعدی توصیه میکند، میگوید بایستید، تحریم ها را ادامه دهید.

 وی ادامه داد: الان دیگر همه فهمیدند، امروز دیگر کسی اگر بحث از مذاکره با آمریکا وحرفی از این که ما میتوانیم مسائلمان را با آمریکا حل کنیم بزند، این آدم خائن است، خود فروخته است، چون آزمایش کردیم بها دادیم خیلی از کارهایمان را تعطیل کردیم، بهایش را پرداختیم. چه شد؟ هر بار رادیو را باز میکنیم تحریم و قانونی علیه ایران تصویب میکنند، انگار این کنگره فقط برای ایران ساخته شده است.

 معاون فرهنگی سپاه پاسداران تصریح کرد: بعضی ها میخواهند از شرایط استفاده کنند و ما را مأیوس کنند، میگویند؛ دیدی هسته ای از دست رفت، آخرش چیزی نشد. بعضی چاشنی هم اضافی میکنند؛ یک روز عکس دو تا گور خواب را میزنند، یک روز میگویند یک آدمی اعتصاب غذا کرد، مرد. یک ماجراهای روانی برای جامعه درست میکنند روان ما را پریشان کنند، ما را از انقلاب خسته کنند، فکر کنیم که داریم شکست میخوریم و همه چیز به هم ریخته است.

وی با اشاره به دزدی هایی اخیر کار افراد وابسته به غرب دانست و بیان داشت: این دزدی ها را خودشان کرده اند، همه کسانی که مشکل اقتصادی داشته اند یک پای آنها به خارج است یک پای آنها به داخل و یا خانواده آنها در خارج اند، آدماهای دیندار انقلابی درست و حسابی که نیستند، جماعت خود همین ها هستند، اینها را عنوان میکنند مردم را مأیوس کنند، باید بیدار و هوشیار باشیم باید به کل جبهه نگاه کنیم.

سردار نقدی با بیان اینکه گاهی اوقات بعضی ها این حرفهای غلط باورشان میشود، افزود: در تلوزیون مجری ای دیدم که می گفت مردم ما قبل از انقلاب رفاه داشتند، از رفاه دست کشیدند که اسلام را جلو ببرند. کجا رفاه بود؟ از کجا این آمار را آوردی؟  75 درصد مردم ایران طبق آمار رژیم گذشته در روستاها زندگی میکردند و 90 درصد روستاها برق نداشتند که بگوییم بله رفاه دارند. 60-70 درصد روستاها راهی ماشین رو نداشتند، چطور میگویید اکثریت مردم در یک رفاهی بودند؟! باورشان شده، این آقا مجری و تحصیل کرده ام هست .

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب گفت: یک مسائل خیلی غلطی که این تبلیغات و این جنگ های روانی به راه می اندازند و باور مردم می شود بعد تردید می اندازند و مردم رامأیوس میکند، نگاه کنید به کل صحنه جنگ، صحنه مبارزه ملت ایران با استکبار، ببینید چه اتفاقی دارد، می افتد انقلابی که در زیر زمین های همدان هم نمیشد از آن حرف زد، امروز پرچشمش در مدیترانه، دریای سرخ و در امریکای لاتین خورده است، با سرعت پیش رفته است.

وی گفت: یک گروهی از آمریکای لاتین پیش ما آمده بودند تجربه های بسیج را یاد بگیرند، من بعد از جلسه  وارد شدم، در جمعشان که نشسته بودم، بلند شدند و صلوات فرستادند، من به برادران گفتم که اینها برای همان کشورند؟ اینها که مسلمان نیستند، گفت حالا بمان و ببین.

یکی از آنها گفت من اجازه میخواهم قرآن بخوانم، شروع کرد قل هوالله را خواند، عربی و فارسی بلد نیست، آمده است با بسیج آشنا شود، همین که وارد شده است، عظمت و ابهت این ملت را دیده است، می گوید؛ آقا من نمیدانم شما چه میگویید اسلام و پیغمبر و ... ولی هرچه میگویید راست است، چون شما مردیدشما توانستید آمریکا را به زانو در بیاوررید و تفنگدارانش را مثل موش اسیر کنید و هیچ غلطی نتواند بکند، شما بر حقید.

سردار نقدی اظهار داشت: آمریکای لاتین 12 هزار کیلومتر آن طرف تر، انقلابشان یک طوری در قلب ها نفوذ کرده است که این فرد قبل از این که اسلام بیاورد قل هو الله را یاد گرفته است و از حفظ میخواند به همه آرمان هایتان ایمان پیدا کرده است.

وی تأکید کرد: این جبهه را باید دید، دشمن دارد اینها را میبیند که در شمال آفریقا، لبنان، فلسطین، یمن سوریه، لبنان چه پیروزی ها و پیشرفت هایی برای اسلام حاصل میشود.

سردار نقدی ادامه داد: خب یک ضرباتی هم میخوریم، باشه "ان تکونوا تالمون فانهم یالمون کما تالمون وترجون من الله ما لا یرجون" قرآن میگوید شما دارید سختی ها را میکشید آنها هم میکشند، فرقش این است شما به خدا امید دارید که آنها ندارند، شما آینده روشنی پیش رو میبینید که آنها نمیبینند، همانطور که شما درد میکشید آنها هم میکشند، اما آنها به آینده امید ندارند. اما پیش روی ما آینده ای، پیروز، درخشان و مهدوی است که با همت همه ملت با ادامه راه این شهدا به این آینده دست پیدا میکنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران تصریح کرد: اگر ما امروز مشکل اقتصادی داریم، مبارزات "ملت" ما آمریکا را از رتبه یکم جهان به جایی کشانده که الان بیست هزار میلیارد دلار بدهی دارد، روزی دو نیم میلیارد دلار به این بدهی اضافی می شود، سال آینده میلادی 21 هزارمیلیارد دلار میشود، در چاهی افتاده که انتهای آن فقط نابودی است.

وی با اشاره به روی کار آمدن ترامپ بیان داشت:  این آقا را سر کار آورده اند، تمام روابط تجارت جهان را دارد به هم میزند، چون ورشکسته شده اند، در اقتصاد دارند از همه حرفهایشان برمیگردند. خواهید دید که چگونه این آقا همان گورباچف آمریکا خواهد بود و این نظام آمریکا را فرو خواهد پاشید.

سردار نقدی ابراز داشت:ما امید به آینده داریم ، راه پیروزمندانه ای را تا امروز جلو رفتیم و پیش آمدیم، ما از این راه روشن دست بر نمیداریم خدا انقلاب ما را حفاظت کرده است، دست غیبی دائما پشت سر ملت ما بوده است چرا که ملت ما اخلاص داشته است، چرا که ملت ما پاک بوده است و از عمق وجودشان اسلام و تعالی آن را میخواستند، حاکمیت دین خدا را میخواستند، خدا هم به زندگیشان برکت داده، مسیرمان از بین سختی ها گذشته ولی دائما با پیروزیهای بزرگ همراه بوده است.

وی پیروزی حلب را به عظمت پیروزی خرمشهر خواند و بیان داشت: مسئله کوچکی نبود همه قدرتهای شیطانی منطقه جمع شدند همه نوع سلاح هایشان را آوردند و شکست خوردند، پیروزی ها یکی پس از دیگری برای ما میآید باید کل صحنه را ببینیم، با مسائل کوچکی در دل ما تردید نیافکنند، یأس نیافکنند، با امید مسیر را ادامه دهیم و ان شاءالله این مسیر، مسیر پیروزی است.

سردار نقدی با گرامی داشت یاد و خاطر شهید مصطفی روشن، ابراز داشت: اگر امروز احمدی روشن اینجا بود، این حرفها را به ما میزد و از ما میخواست ولایت فقیه را پشتیبانی کنیم. امیدواریم همه ما بتوانیم ادامه دهنده راه همه شهدای این خطه خون رنگ باشیم.

 

دیدگاه شما