دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 13 دى 1395 ساعت 00:19   |   کد مطلب: 24306
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:
دولت نتوانسته رکود را کنترل بکند
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما آمارهای جامع و مطمئنی نداریم دولت تورم را کنترل کرده ولی رکود را نتوانسته کنترل بکند، وجود رکود حاکم بر جامعه بر افزایش آمارهای بیکاری تأثیر گذار بوده است.

به گزارش نافع، در حالی که کشور از رکود، همراه  با نبود سامانه های آماری دقیق برای برآورد راستی آزمایی های دقیق از اشتغال رنج می برد، نمودارهای اجتماعی از کاهش تولید و عدم ارائه راهکارهای جامع توسط دولت برای بهبود فضای کسب و کار خبر می دهند.

 

واقعیت امروز جامعه ایران نشان دهنده تنگ تر شدن سفره مردم و نبود امنیت پایدار شغلی برای جوانان است و دولت تا الان موفق به  مهار آن نشده است. رکود همراه با عدم تخصیص منابع یارانه ای در اثر تحریم و سو مدیریت کمر بسیاری از کارخانه ها را شکسته است. 

 

لایحه برنامه ششم توسعه در چنین فضایی در حال بررسی در مجلس است.

 

برای آشکار شدن بهتر موضوع با لطفی نماینده رزن در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق و کمیسیون اجتماعی مجلس گفت و گو کرده ایم.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با توجه به این که درکشور ما رکود اقتصادی حاکم است دولت زیر ساخت ها را خوب فراهم کرده است ولی آنچنان که باید شاهد ایجاد اشتغال نیستیم، اشتغال در حد زیر متوسط بوده است.

 

حسن لطفی ادامه داد: ما آمارهای جامع و مطمئنی نداریم دولت تورم را کنترل کرده ولی رکود را نتوانسته کنترل بکند، وجود رکود حاکم بر جامعه بر افزایش آمارهای بیکاری تأثیر گذار بوده است.

 

وی با اشاره به معاملات خارجی دولت بیان داشت: معاملات خارجی که دولت در راستای ایجاد اشتغال داشته است، قطعا راه گشا خواهد بود. به طور مثال دولت، یازده میلیارد قرارداد خارجی بسته است و شرکت های خارجی اعلام آمادگی کرده، به داخل کشور آمده اند و قرارداد برای ایجاد کارخانه و کارگاه و... مطمئنا تأثیر گذار خواهد بود.

 

حال بایستی در خصوص قراردادهای خارجی دولت که نماینده رزن به آن اشاره دارد سوال کرد، در حالی که بسیاری از صنایع بزرگ کشور در آستانه ورشکستگی حاصل از رکود قرار دارد، در دورانی به سر میبریم که حجم تولید از حجم مصرف بسیار پایین تر است چرا دولت به جای بستن قراردادهای تجاری با طرف های داخلی برای نجات تولید ملی سراغ بستن قراردادهای خارجی رفته است.

 

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت