وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 29 شهريور 1401 ساعت 12:56   |   کد مطلب: 42838
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: در هفته گردشگری برگزاری جشنواره شیره‌پزی و برداشت محصولاتی چون گردو، آلو و سیب پیش‌بینی شده که می تواند گردشگران زیادی را جذب کند.

علی خاکسار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته گردشگری خبر داد و اظهار کرد: این برنامه‌ها که بیشتر به برداشت محصولات کشاورزی مربوط می‌شود در هفته گردشگری پیش‌بینی شده است‌. 

وی بیان کرد: جشنواره‌ انگور و شیره‌پزی ملایر، جشنواره آلو در ملحمدره اسدآباد و جشنواره‌های گردو و سیب از جمله برنامه‌هایی است که به تناوب در مهرماه برگزار خواهند شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه دو کارگاه و دو همایش نیز در ایام برگزار می‌شود یادآور شد: یکی از همایش‌ها با توجه به شعار سال با عنوان «تفکر نو در گردشگری» با همکاری دانشگاه آزاد و دیگری با عنوان «همدان در دوره اشکانی» با همکاری دانشگاه بوعلی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری چنین جشنواره‌هایی در جذب گردشگر بسیار اثرگذار است افزود: آشنایی با فرهنگ‌های متفاوت هر روستا و هر شهر و توجه به بومگردی منطقه‌ای از خواص این جشنواره‌هاست که اثربخشی آن نیز تایید شده است.

خاکسار از افتتاح یک هتل آپارتمان طی هفته گردشگری خبر داد و بیان کرد: افتتاح دو اقامتگاه بومگردی، یک سفره‌خانه سنتی و سه دفتر خدمات مسافرتی نیز طی این هفته پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت