وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 29 شهريور 1401 ساعت 11:23   |   کد مطلب: 42833
چند خبر کوتاه انتظامی از استان همدان:
کشفیات و دستگیری سارقان توسط نیروی انتظامی استان همدان
کشف مواد مخدر، دستگیری سارقان، کشف اموال مسروقه و اجرای طرح های انتظامی از جمله اخبار انتظامی استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته است.

به گزارش نافع، جانشین فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: یک فقره سرقت به عنف منزل در شهر همدان رخ داد به نحوی که ۲ سارق با ورود به منزلی از روی دیوار خانه و استفاده از سلاح سرد و ایجاد رعب و وحشت اقدام به سرقت طلا به ارزش یک میلیارد ریال کرده و با یک دستگاه سواری ال ۹۰ از محل متواری شدند.

سرهنگ رضا زارعی افزود: با توجه به حساسیت موضوع با حضور به موقع کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت و تعامل و همکاری خوب دادستان مرکز استان در کمتر از یک هفته خودرو سارقان شناسایی و ۲ نفر از متهمان دستگیر شدند.

وی ادامه داد: سارقان به همراه خودرو به پلیس آگاهی منتقل و در بازجویی ها به بزه انتسابی اعتراف کردند که اموال مسروقه بدون کم و کسری کشف و تحویل مالباختگان شد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: نصب دوربین های مدار بسته در منازل و مجتمع های مسکونی می تواند در پیشگیری از جرائم و شناسایی و دستگیری مجرمان موثر واقع شود.

کشف پنج دستگاه خودرو سرقتی 

فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: ماموران انتظامی این شهرستان طرح دستگیری سارقان و پاکسازی نقاط آسیب زا و جرم خیز را در قالب طرح ارتقای امنیت اجتماعی اجرا کردند.

سرهنگ هادی نجفی صالح افزود: با اجرای این طرح ۱۹ سارق دستگیر و ۲۲ فقره سرقت شامل پنج دستگاه خودرو، ۲ دستگاه موتورسیکلت، یک مورد وسایل داخل خودرو، پنج فقره سرقت اماکن خصوصی و ۹ مورد سایر سرقت ها کشف شد.

سرقت کابل فشار قوی 

فرمانده انتظامی کبودرآهنگ گفت: در پی وقوع سرقت کابل های فشارقوی برق در حوزه "شیرین سو"، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این بخش قرار گرفت.

سرهنگ "نبی شکرویسی" افزود: مأموران انتظامی بخش "شیرین سو" با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی دقیق محل سرقت توانستند ۴۰ متر کابل فشارقوی برق را که به صورت بلاصاحب در کنار یکی از راه های روستایی رها شده کشف کنند که تلاش برای  دستگیری سارقان ادامه دارد.
 

دستگیری هشت متهم در رزن 

فرمانده انتظامی شهرستان رزن اظهار داشت: در راستای افزایش احساس امنیت اجتماعی، برخورد با سارقان، پاکسازی مناطق آلوده طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح شهرستان رزن انجام شد.

سرهنگ "مظاهر علیجانی" افزود: در این طرح، علاوه بر دستگیری ۶ سارق، یکی از خرده فروشان موادمخدر دستگیر و مقادیری مواد مخدر صنعتی و سنتی کشف و متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

وی ادامه داد: همچنین یک متهم دارای حکم جلب با تلاش ماموران انتظامی شهرستان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

دستگیری ۳۷ متهم در اسدآباد 

فرمانده انتظامی اسدآباد گفت: طرح های انتظامی با هدف ناامن کردن محلات جرم خیز، پاکسازی نقاط آلوده و ارتقای احساس امنیت در بین شهروندان به صورت مستمر توسط یگان های انتظامی اجرا می شود.

سرهنگ «افشین یاری» اضافه کرد: در این راستا با اجرای طرح انتظامی ۱۱ سارق، ۲۴ معتاد و خرده فروش، ۲ نفر جلبی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نهاوند 

فرمانده انتظامی نهاوند از اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی توسط یگانهای پلیس در یک هفته گذشته خبر داد و گفت: نتایج اجرای این طرح کشف ۱۱ فقره سرقت، توقیف ۱۸ دستگاه موتورسیکلت و ۲۸ دستگاه خودروی متخلف و مزاحم، کشف سه دستگاه خودرو، ۲ دستگاه موتورسیکلت سرقتی، ۲ قبضه سلاح شکاری و بیش ۴۶ گرم انواع مواد مخدر بوده است.

سرهنگ «ذبیح الله درویشی» افزود: ۸۴ متهم در این طرح و در حوزه های مختلف جرم دستگیر شده است که پرونده های قضایی جداگانه ای تشکیل و در حال رسیدگی قانونی است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت